Nitra 11. augusta 2019 (HSP/Foto: FB Campana Batucada)

Včera v meste pod Zoborom pre tých najmenších pripravili pekné Detské popoludnie, ktoré začalo o pol tretej prehliadkou so sprievodcom. Okrem tvorivých dielní, deti videli v 3D formáte pustovňu mnícha, či lapidárium s vystavenými archeologickými nálezmi z románskeho, gotického aj barokového obdobia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Výnimočné je tiež archeologické nálezisko, v ktorom deti i mládež spoznali črepy a keramiku z rôznych historických období. Program pokračoval do piatej hodiny a svojimi pesničkami tých najmenších potešila speváčka Simsalala.

Pre tých, ktorí sa rozhodli na sobotný výlet s deťmi vybrať, vedenie mesta ponúklo výborný tip, ako drobizg potešiť ešte viac. „Odporúčame vám medzi deťmi mimoriadne obľúbený  mestský vláčik s odchodom o druhej zo Svätoplukovho námestia,“ povedal hovorca nitrianskej radnice Tomáš Holúbek.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Ďalším bonusom bola cesta z kláštora zadarmo. Lístok z vláčika totiž platí na spätnú jazdu autobusom. Domov sa všetci zadarmo dostali spojmi číslo jeden, deväť a dvadsaťpäť. Všetci záujemcovia si mohli využiť aj mestský vláčik s odchodom o 14.00 zo Svätoplukovho námestia. Lístok na vláčik platil na spätnú jazdu MHD č.1, 9, 25.

Priláka vás rytmus, bubnovanie, zábava? Ak ste zakaždým odpovedali áno, pozývame vás na dnešný bubenícky workshop – Bubny v parku, ktorý  štartuje o šiestej hodine v Mestskom parku na Sihoti. Podujatie je bezplatné, profesionálni bubeníci z Campany Batucady vás radi naučia základy bubeníckeho remesla. „Zaži úžasnú energiu a radosť z bubnovania s Prvou školou Samby na Slovensku Campana Batucada, držiteľkou rekordu a oficiálneho zápisu do Knihy slovenských rekordov ako najväčší bubenícky orchester,“ lákajú hudobníci na sociálnej sieti.

Andrej Jančovič

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj