So zosnulým Andrewom Vajnom sa rozlúčili aj Orbán a Schwarzenegger

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Budapešť 31. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

So zosnulým známym hollywoodskym producentom maďarského pôvodu Andrewom Vajnom sa vo štvrtok na budapeštianskom Kerepešskom cintoríne rozlúčilo vyše 200 pozvaných hostí, medzi nimi aj premiér Viktor Orbán či rakúsko-americký herec Arnold Schwarzenegger

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Andrew Vajna

Podľa spravodajského servera Index.hu neverejnú poslednú rozlúčku sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia. Zúčastnili sa na nej viacerí členovia Orbánovej vlády. Telesné pozostatky producenta uložili na parcele č. 19 s vojenskými poctami.

Vajna zomrel v Budapešti vo svojom dome 20. januára vo veku nedožitých 75 rokov. Producent bol významnou osobnosťou maďarského i svetového filmového priemyslu. Podieľal sa na tvorbe 59 filmov; medzi nimi sú aj svetoznáme diela ako Rambo, Terminátor či Evita.

Po návrate do Maďarska v roku 2011 ho predseda maďarskej vlády Viktor Orbán vymenoval za vládneho splnomocnenca pre maďarský filmový priemysel.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj