Bratislava 22. januára 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

Ohlásenie kandidatúry Maroša Šefčoviča na prezidenta nie je žiadnym prekvapením. Smer, za ktorý kandiduje, sa dlhodobo snažil o získanie človeka z liberálno-progresívnych kruhov, tvoriaceho konsenzus medzi liberálmi a konzervatívcami

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Andrej Danko

Avšak, ani Maroš Šefčovič, ani Miroslav Lajčák nepredstavujú žiaden prínos pre kresťansko-konzervatívne orientovaného voliča. Ich euroatlantický rádius samozrejme ďaleko prevyšuje vyfabrikované tváre ako Robert Mistrík či Zuzana Čaputová.

Podľa 1. podpredsedu Národnej koalície Petra Sokola sa preto skôr bude jednať o presuny voličov v základni liberálno-progresívnych táborov.

“Z pronárodných kandidátov sa zatiaľ najlepšie črtá Štefan Harabin, keď priebežne ho stávkové kancelárie odhadujú na konečné tretie miesto a za ním je veľmi ďaleko Zuzana Čaputová a Andrej Danko. Problémom je, že o prvé dve miesta sa bijú liberálno-progresívni kandidáti, kým pronárodná frakcia zaostáva. Z toho vyplýva, že protinárodný mainstream má svojich kandidátov, ktorí sa teraz pobijú o prezidenta. Čo však ostáva národno-konzervatívnym voličom?” kladie si rečnícku otázku Peter Sokol z Národnej koalície.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Peter Sokol, 1. podpredseda Národnej koalície

Zároveň si na ňu vzápätí odpovedá tým, že “narcizmus” Andreja Danka topiaceho sa v škandáloch je momentálne nežiadúci. Bolo by vhodné, kebyže si predsedníctvo SNS uvedomí, že v stávke je nasledujúcich 5 rokov v čele republiky s katastrofou ekvivalentnou Andrejovi Kiskovi.

Je preto nutné spojiť kresťansko-konzervatívnych voličov do jedného tábora a kým iní kandidáti majú len mizivé šance či ešte ani len neohlásili svoju kandidatúru, Štefan Harabin má reálnu šancu prebojovať sa do druhého kola. Každý patriot by si preto mal dobre uvedomovať povahu a dôležitosť nadchádzajúcich volieb, v ktorých sa buď potvrdí úpadok slovenskej spoločnosti, alebo konečne bude mať Slovensko kresťansko-konzervatívneho prezidenta, reprezentujúceho záujmy ľudu a reflektujúceho jeho ducha.

Predsedníctvo koaličnej SNS, na ktorom sa má rozhodnúť či šéf strany Andrej Danko zabojuje o prezidentský palác, zasadne v utorok 29. januára dopoludnia.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj