Snažím sa podávať čo najlepšie výkony, nominácia je vecou trénera, tvrdí Alica Kostelná

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Most 14. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/MTI-Aniko Kovacs)

Hádzanárky DHK Baník Most sa momentálne vezú na víťaznej vlne. Vyhrali už deväť zápasov za sebou, pričom naposledy pokorili aj dovtedy nezdolaného suveréna spoločnej slovensko-českej súťaže Iuventu Michalovce (32:28). Tréner Baníka Peter Dávid sa môže spoľahnúť aj na výkony predsezónnej akvizície Alice Kostelnej

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke slovenská hráčka Alica Kostelná (vpravo)

Dvadsaťsaťtriročná slovenská ľavá spojka ťahá Most aj strelecky, naposledy bola s 10 gólmi (z toho 7 z pok. hodov, pozn.) najlepšou strelkyňou šlágra proti Iuvente.

“Majú na tom veľkú zásluhu aj moje spoluhráčky, pretože svojou aktivitou vybojovali sedemmetrové hody, ktoré sa mi darilo premieňať. Hádzaná je kolektívny šport a nezáleží na tom, kto dá gól. Ja som však veľmi rada, že sa mi gólové príležitosti darilo využiť a pri víťazstve je takáto radosť ešte znásobená,” vrátila sa A. Kostelná v rozhovore pre slovakhandball.sk k víkendovému súboju druhého s prvým tímom tabuľky MOL ligy.

Odchovankyňa bytčianskej hádzanej v minulosti pravidelne reprezentovala SR v mládežníckych kategóriách, neskôr dostala šancu aj od trénera národného tímu žien Dušana Poloza. Jeho nástupca Ján Packa ju doteraz zaradil len medzi náhradníčky.

“V klube sa vždy snažím podávať čo najlepšie výkony. Pokiaľ ide o reprezentáciu, tak nominácia je, samozrejme, vecou trénera. To ja plne rešpektujem. Tréner má vybratý tím, ktorému verí a ja im držím palce,” pridala pre agentúru SITA svoj postoj k reprezentácii so 70 gólmi druhá najlepšia strelkyňa DHK Baník Most v prebiehajúcej sezóne 2018/2019 a zároveň v súčasnosti jedenásta v poradí kanonierok MOL ligy.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj