Smer-SD je o návrhoch z dielne SNS pripravený diskutovať

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 1. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Akýkoľvek vládny návrh zákona musí byť predmetom rokovaní Koaličnej rady. Uviedol to v reakcii na legislatívne návrhy z dielne SNS hovorca koaličnej strany Smer-SD Ján Mažgút. “Keď ich koaličný partner predloží, sme pripravení o konkrétnych návrhoch diskutovať,” uviedol v stanovisku strany Smer-SD Mažgút

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút

Slovenská národná strana (SNS) pripraví na najbližšiu, 43. schôdzu NR SR, päť zásadných návrhov zákonov. Konkrétne ide o zníženie dane z príjmov právnických osôb na 15 % s účinnosťou k 1. januáru 2020, zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na všetky potraviny na 10 %, zníženie DPH pre printové médiá na 10 %, zrušenie koncesionárskych poplatkov pre seniorov a zavedenie povinnosti uvádzať pôvod mäsa aj v reštauračných a stravovacích zariadeniach. Informovala o tom dnes riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová.

„Politika sa na Slovensku dostala do bodu mrazu. A to aj preto, že žije v zažitých mechanizmoch a funguje starými systémami. SNS sa preto rozhodla zmeniť spôsob predkladania zákonov. Týmto krokom chceme aj odhaliť skutočnú tvár politikov v konfrontácii so zákonmi, ktoré reálne pomôžu občanom Slovenska,“ konštatuje predseda NR SR a SNS Andrej Danko. V najbližších dňoch preto Slovenská národná strana pripraví a v stredu 6. marca 2019 aj doručí do podateľne NR SR spomínaných päť návrhov zákonov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj