Bratislava 7. februára 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Predvolebná debata v podaní týždenníka Trend sa zvrhla na frašku. Okrem zaujatých moderátorov k tomu prispeli aj diváci, či skôr sfanatizované slniečkové decká, ktoré sa nedokázali zdržať bučania, hulákania či posmeškov na prezidentského kandidáta, ktorý nemal “progresívne” názory ako oni

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke z diskusie prezidentských kandidátov Štefan Harabin, Maroš Šefčovič, Zuzana Čaputová, Milan Krajniak, Robert Mistrík

V predvolebnej diskusii týždenníka Trend sa stretli podľa organizátorov najsilnejší kandidáti na prezidenta. Pozvanie prijali Maroš Šefčovič, Robert Mistrík, Zuzana Čaputová, Štefan Harabin a Milan Krajniak. O obsahu tejto diskusie si môžete prečítať TU.

Teraz si rozoberieme atmosféru, ktorá pri diskusii panovala. Pronárodný kandidát na prezidenta Štefan Harabin mohol tušiť, že ak sa zúčastní na predvolebnej debate v “liahni slniečkárov”, tak to nedopadne veľmi dobre. To, čo nastalo, bolo však ešte horšie, než sa dalo očakávať.

Keďže sa diskusia odohrávala v bratislavskej kaviarni pod taktovkou liberálneho týždenníka Trend, najlepšiu pozíciu mala extrémne liberálna kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová a sčasti aj liberál Robert Mistrík.

Prakticky stačilo, aby sa Čautová čo i len dotkla mikrofónu a liberálna kaviareň ju ihneď obdarila mohutným potleskom. Bez ohľadu na to, čo hovorila.

Ku kandidátovi na prezidenta Milanovi Krajniakovi sa publikum správalo neutrálne. Aj keď je tento “posledný križiak” (ako sa sám voľakedy nazýval) kresťan a konzervatívec.

Paradoxne, k liberálovi Marošovi Šefčovičovi, ktorý zastáva až fanaticky probruselské postoje, sa správali horšie než ku “križiakovi”. Hlavným dôvodom tohto fenoménu je to, že kandiduje za stranu SMER-SD, ktorá je pre bratislavskú kaviareň neprijateľná.

Sfanatizované postpubertálne obecenstvo dalo svoj hnev najviac pocítiť Štefanovi Harabinovi. Prakticky po každej vete, bez ohľadu na to čo hovoril, začali liberálne decká v hľadisku bučať, pískať, hulákať, či robiť si z neho posmešky.

Sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin je pronárodný kandidát na prezidenta a teda vôbec neprekvapuje, že liberálom nie sú jeho názory príliš po chuti.

Liberáli z bratislavských kaviarní sa často samooznačujú za slušných ludí, a preto by sa od nich patrilo, aby tú slušnosť aj skutočne dodržiavali. V praxi však ukázali, že nedokážu tolerovať iné názory a svojich názorových oponentov dehonestujú.

Najväčší primivitizmus ukázali, keď začal Harabin hovoriť o tisíckach ľudoch na Slovensku, ktorí v dôsledku zlej zdravotnej starostlivosti zomreli na vyliečiteľné choroby. Slniečkoví “slušňáci” v hľadisku sa začali rehotať ako nepríčetní. Toto ma byť to proklamované “Slušné slovensko?”

Keď zavraždili novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu, tak títo liberálkovia boli pohoršení a vyšli do ulíc. Keď niekto upozorní, že na Slovensku zomierajú ľudia na vyliečiteľné choroby v dôsledku zlej zdravotnej starostlivosti, tak to je podľa nich na smiech.

Táto predvolebná debata však bola aj na niečo dobrá. Ľudia aspoň mohli vidieť liberálne pokrytectvo v plnej kráse. Takzvané osobnosti sú často pohoršené vulgárnym, či agresívnym správaním sa niektorých fanúšikov Kotlebovcov, no ako sa ukazuje, liberáli, či v tomto konkrétnom prípade fanklub Čaputovej a Mistríka sa nesprávajú o nič lepšie.

Navyše moderátorka tejto diskusie bola voči Harabinovi zaujatá. Neustále mu skákala do reči, podobne ako sfanatizované obecenstvo, si robila posmešky a čo bolo najväčšou drzosťou, na konci debaty mu surovo zobrala mikrofón, aby nemohol reagovať na ohovárania zo strany ostatných diskutujúcich.

Túto debatu penťácky plátok Trend skutočne nezvládol. Namiesto usmerňovania a upokojovania postpubertálneho publika moderátori ešte pridávali olej do ohňa. Bola to obyčajná fraška.

Diskusia TRENDu kandidátov na prezidenta SR. (Ospravedlňujeme sa za nízku kvalitu prenosu, plánovaný FB stream z technických dôvodov padol. Riadny prenos môžete sledovať na TREND.sk/prezident a záznam bude dostupný po skončení live prenosu)

Uverejnil používateľ TREND – Týždenník o ekonomike a podnikaní Utorok 5. februára 2019

Samuel Gdovin


Zdroj