Slovinský minister kultúry odstúpil, údajne šikanoval podriadených

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Ľubľana 28. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:Dejan Prešiček Twitter)

Slovinský minister kultúry Dejan Prešiček sa v pondelok vzdal funkcie vo vláde. K jeho demisii došlo po tom, ako ho zamestnanci jeho ministerstva obvinili zo šikanovania a zneužívania služobného postavenia. Informovala o tom agentúra AFP, ktorá dodala, že odbory na ministerstve žiadali Prešičkovu demisiu už minulý týždeň

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Dejan Prešiček

Odbory tvrdia, že Prešičkovo šikanovanie doviedlo jedného zo zamestnancov – jeho šoféra – k samovražde. Odborári ministra obvinili aj zo zneužívania služobného vozidla na súkromné účely. Prešiček uznal, že auto používal na súkromné účely, ale odmietol obvinenia zo šikanovania podriadených.

Premiér Marjan Šarec v pondelok prijal demisiu ministra kultúry s tým, že “po všetkom, čo sa stalo, si nevie predstaviť ďalšiu spoluprácu ministra s jeho podriadenými štátnymi tajomníkmi”.

Prešiček je už druhým členom Šarcovej menšinovej koaličnej vlády, ktorý odstúpil. Pred ním podal demisiu minister rozvoja Marko Bandelli. Dôvodom jeho odchodu z vlády bolo zneužitie funkcie.

Napriek všetkým škandálom sa Šarcova vláda teší v Slovinsku veľkej popularite – podľa najnovšieho prieskumu verejnej mienky ju podporuje 65,8 percenta respondentov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj