Prešov 21. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Screenshot YouTube)

V uplynulom týždni viaceré oblasti krajiny zasiahli výdatné dažde, lejaky s krúpami či dokonca supercelárna búrka. Pozrite si videá.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke intenzívna búrka v Levoči

Televízia Joj informovala, že vo štvrtok sa okolím mesta Levoča prehnala tzv. supercelárna búrka, ktorá skomplikovala aj dopravu na diaľnici D1 medzi Popradom a Prešovom.

Supercela spôsobila neprejazdnosť časti vozovky na diaľničnom úseku v dôsledkom zosuvu pôdy. “Zemina sa splavila až na diaľničný privádzač Levoča. Na odstránenie nánosov zeminy a bahna zavolali na pomoc techniku a personál z Mengusoviec,” uvádza televízia Joj.

“Následkom masívneho dažďa sa neskôr v km 349,00 (smer BA) zosunula časť zeminy a kameňov zo svahu – pôdu s kameňmi zadržali zvodidlá, časť sa zosunula do rigola a malá časť zasiahla odstavný pruh, diaľnica D1 paralyzovaná nebola. Svah budeme musieť spevniť,” uvádza v stanovisku na sociálnej sieti Národná diaľničná spoločnosť.

Búrky sa vyskytli predovšetkým na severe Slovenska, kde priniesli aj krupobitie a prívalové zrážky.

Intenzívna búrka na prešovskej kalvárii.

Uplynulú nedeľu sa Spišským Podhradím prehnala mohutná a dlhotrvajúca búrka.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj