Bratislava 31. januára 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Kandidát na prezidenta vedec Robert Mistrík, ktorý vedie najdlhšiu a najintenzívnejšiu kampaň v stredu na sociálnej sieti zverejnil dve stanoviská, pričom deklaroval, že Slovensko je pre neho “na prvom mieste”. Mistríkovi teda aktuálne vyhovuje heslo, s ktorým uspel v amerických voľbách Donald Trump (America First). Podobných politikov pritom Mistrík a ďalší slniečkari kritizujú kvôli populizmu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Slogan Roberta Mistrík k prezidentským voľbám

Mistrík na Facebooku uviedol, že rolu prezidenta republiky vníma v dvoch rovinách. “Prvá je reprezentačná smerom do zahraničia. V tomto smere boli všetci doterajší prezidenti jednotní a až na drobné odlišnosti sa držali jasného zahraničného kurzu. Verím, že to tak zostane aj po týchto voľbách.”

“Druhá, oveľa podstatnejšia, je rola prezidenta v domácej politike. Na Slovensku žijem, pracujem, zamestnávam ľudí, vychovávam tu svoje deti. Hoci som mohol veľakrát odísť, neurobil som to, moje srdce je na Slovensku a aj moja globálne úspešná firma je a zostane na Slovensku,” dodal pričom pravdepodobne sa snažil upozorniť na rozdielnosť medzi ním a kandidátom Smeru-SD Marošom Šefčovičom, ktorý ako diplomat a úradník dlhé roky pôsobí v zahraničí a so Slovenskom mal len minimálny kontakt.

Myslím si, že prezident musí rozumieť Slovensku, musí rozumieť ľuďom, ktorí na Slovensku žijú a musí rozumieť ich problémom. Inak ich nedokáže ani identifikovať, ani pomenovať, ani riešiť,” dovysvetľoval.

STOP Fico

Mistrík sa zároveň vyjadril aj k procesu výberu nových sudcov Ústavného súdu SR. Vyhlásil, že ak sa stane prezidentom a bude rozhodovať o menovaní jednotlivých kandidátov, v tom prípade vystaví stopku šéfovi Smeru-SD a bývalému predsedovi vlády Robertovi Ficovi.

“Množia sa špekulácie ohľadom potrebnej praxe Roberta Fica a už sa otvorene hovorí, že sa voľba kandidátov na sudcov Ústavneho súdu bude posúvať na neskoršie obdobie,” konštatuje kandidát Mistrík.

“Prezidentské voľby teda zrejme budú aj o tom, či sa Robert Fico stane ústavným sudcom. Za seba jasne opakujem: R. Fica ako prezident nevymenujem, pretože na ústavný súd nepatrí,” deklaroval svoj postoj Mistík.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj