Slovenskí autori smerujú do Paríža

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 1. februára 2019 (HSP/Foto:litcentrum.sk)

Slovenská literatúra bude v marci čestným hosťom na knižnom veľtrhu Salon du Livre v Paríži vo formáte „Bratislava, pozvané mesto“

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Podľa Mareka Vadasa z Literárneho informačného centra: „Ide o najvýznamnejšiu literárnu udalosť v ére slovenskej samostatnosti.“ Veľtrh sa uskutoční v dňoch od 15. do 18. marca v kongresovom centre Paris Expo Porte de Versailles, pričom návštevníkom predstavia až 36 kníh slovenských autorov. Z nich bude 26 titulov úplne nových prekladov, ktoré významné francúzske vydavateľstvá vydali práve pri príležitosti veľtrhu. Na knižných prezentáciách našej literatúry v Paríži by sa mali slovenskí autori (napríklad Vladimír Balla, Michal Hvorecký, Jana Juráňová, Monika Kompaníková) zúčastniť aj osobne.

Knižný veľtrh v Paríži je tento rok venovaný Európskej únii, ktorú na jar čakajú voľby do Európskeho parlamentu. V súvislosti s prezentáciou francúzskych prekladov slovenských kníh navštívia Bratislavu novinári viacerých francúzskych médií. Stretnú sa tu s našimi literátmi a bližšie spoznajú Bratislavu ako pozvané mesto. Ešte pred parížskym veľtrhom sa slovenská literatúra predstaví na knižných veľtrhoch v Taipei na Taiwane a následne v Londýne. Slovensko sa ďalej tento rok zúčastní aj na medzinárodných knižných veľtrhoch v Nemecku, Taliansku, Grécku a v Českej republike.

Viac podrobností a informácií nájdete aj na webovej stránke www.litcentrum.sk/knizne_veltrhy

Gabriela Vážna


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj