Bratislava 12. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Jakub Julény)

Podľa poslancov Mariana Kotlebu a Milana Uhríka z ĽSNS médiá pri informovaní o nedávnej kríze medzi Ruskom a Ukrajinou po incidente v Kerčskom prielive neinformovali objektívne a prikláňali sa jednoznačne na stranu Ukrajiny a Západu. Poslanci aj kvôli tomu vyzývajú premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby v Bruseli nepodporil ďalšie sankcie voči Ruskej federácii.

Na snímke podpredseda strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Milan Uhrík

Podľa členov ĽSNS nie Rusko, ale práve NATO eskaluje napätie v Európe: “Táto štvavá politika proti Rusku môže mať výrazné následky, ktoré sa politicky a ekonomicky dotknú Slovenskej republiky,” uviedol na úvod utorkovej tlačovej konferencie v Národnej rade podpredseda ĽSNS Martin Beluský.

Podľa poslanca Milana Uhríka “agresia skutočne vychádza zo strany USA, pričom Brusel im v tom svorne taktuje.” Konflikt v Kerčskom prielive podľa neho vyprovokovala “skupina ukrajinských agentov, ktorí donútili Rusko k zásahu.

Uhríka mrzí to, ako o situácii informovali naše médiá. “Mainstream to prezentoval ako ruskú provokáciu, pričom aj zistenia slovenských tajných služieb, s ktorými boli oboznámení aj niektorí poslanci Národnej rady, hovoria o niečom úplne inom,” ozrejmil Uhrík.

Dodal, že aj vysokí predstavitelia štátu, ako napríklad prezident Andrej Kiska, disponujúci týmito informáciami uvádzali na verejnosti a do médií “niečo úplne iné”.

“Pán Pellegrini, zastavte prosím rastúce protiruské besnenie a nepodľahnite politickému tlaku krajín, ktoré svojimi úmyselnými provokáciami a neustálym vyhrocovaním konfliktov s Ruskou federáciou sledujú len vlastné geopolitické ciele. Takáto agresívna protiruská politika ohrozuje bezpečnosť a ekonomiku Slovenska,” uvádzajú predstavitelia strany ĽSNS v liste predsedovi vlády SR.

Predstavitelia ĽSNS doslova tvrdia, že ukrajinskí agenti provokovali ruské námorníctvo, pričom americký veľvyslanec Sterling tlačí na poslancov NR SR, aby zákonom prinútili Slovenské elektrárne nakupovať jadrové palivo z USA (viac v článku).

“Brusel nás núti uplatňovať protiruské sankcie. Mainstreamové médiá štvú proti Rusku pri každej príležitosti. Toto nie je normálne! V ĽS Naše Slovensko zastávame názor, že Slovenská republika má viesť vyváženú zahraničnú politiku. Preto vyzývame slovenského premiéra, aby nezaťahoval Slovensko do geopolitických mocenských sporov a nehlasoval za predĺženie protiruských sankcií,” povedal poslanec Milan Uhrík.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.