Bratislava 30. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/Slovenská filharmónia)

Slovenská filharmónia (SF) pozýva do digitálnej koncertnej siene. Počas mimoriadnej situáciu, pre ktorú sú odvolané koncerty, preto pripravila záznamy vybraných koncertov od roku 2008. Ako agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova, od stredy 1. apríla budú koncerty zverejňovať v pravidelných časoch

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Slovenská filharmónia

Záznamy koncertov môže verejnosť sledovať na stránke filharmónie. Webový odkaz na tento archív je dostupný aj z domovskej stránky Slovenskej filharmónie v sekcii „Koncerty online“. K dispozícii je tam takmer štyristo záznamov ich koncertov. „Snažíme sa o zaujímavú dramaturgiu a vzhľadom na návyky jednotlivých skupín, ale i aktuálne požiadavky, napr. potreby rodičov a učiteľov, ktorí vítajú naše videá ako účinnú pomoc pri dištančnom vyučovaní, selektujeme ponuku nášho archívu do niekoľkých žánrových celkov, pre ktoré sme pripravili špeciálny časový rozvrh zverejňovania koncertov,“ priblížila Tolstova.

Sekcia koncertov Filharmonická škôlka ponúka koncerty špeciálne pripravované pre rodičov a deti, ponuka bude aktualizovaná vždy v stredu o 8:30 na tejto stránke.

Sekcia Hudobných akadémií obsahuje mnoho výchovných koncertov, ktoré môžu využívať učitelia základných umeleckých škôl, ale i základných škôl práve v aktuálnej situácii dištančného vzdelávania. Ponuku SF aktualizuje vždy v piatok o 9:30 TU..

Sekciu Symfonické koncerty bude aktualizovať vo štvrtok o 19:00 na tejto stránke. Táto sekcia obsahuje aj záznamy koncertov Slovenského filharmonického zboru, ponuku nájdu milovníci zborového umenia na TU.

V sekcii Komorné koncerty nájdu záujemcovia alternatívne typy koncertov. Komorné koncerty a recitály SF aktualizuje vždy v nedeľu o 16:00 na tejto stránke. Táto ponuka sa bude striedať s ponukou koncertov Slovenského komorného orchestra (SKO) na stránkach filhamónie.

Sekciu Organové koncerty aktualizujú vždy v nedeľu o 11:00.

Uvedené časy sa týkajú noviniek – prvého zverejnenia. Od toho momentu zostávajú odkazy k dispozícii permanentne, na neobmedzenú dobu. Vzhľadom na rôznorodú vekovú kategóriu divákov budú koncerty z Archívu SF paralelne zverejňovať aj na sociálnych sieťach – Facebooku, Instagrame a Twitteri Slovenskej filharmónie. Napríklad, Filharmonickú škôlku uvedú v stredu o 8:30, Hudobné akadémie v piatok o 9:30, Symfonické koncerty vo štvrtok o 19:00, Komorné koncerty SKO v nedeľu 16:00 a Organové koncerty v nedeľu o 11:00.

Tlačová tajomníčka poznamenala, že časy zverejňovania sú prispôsobené aktivitám v rodinnom prostredí s malými deťmi. Pre školy, abonentov a návštevníkov zachovali časy, v ktorých sú zvyknutí prichádzať na koncerty. Na Facebooku reaguje SF tiež na podnety poslucháčov a zverejňuje aj iné koncerty.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj