Slovenky si účelovo vzali Egypťana a Pakistanca. Doplatili na to

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 1. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Benoit Tessier)

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii z Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru obvinil dve Slovenky zo zločinu prevádzačstva spáchaného formou účelového manželstva. Polícia SR o tom informuje na sociálnej sieti

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Prvou obvinenou je Nikola H., ktorá mala v čase sobáša 21 rokov, a podľa zistení polície sa na sociálnej sieti zoznámila s 30-ročným Egypťanom. Oslovil ju pod zámienkou ponuky práce v pizzerii v Írskej republike. Neskôr uzavreli po vzájomnej dohode za zatiaľ presne neurčenú finančnú výhodu na matrike v meste Drogheda účelové manželstvo,oznámila Polícia SR na svojej stránke na Facebooku. Vďaka tomu mohol jej manžel požiadať o povolenie na pobyt za účelom zlúčenia rodiny na území členského štátu EÚ a tým aj možnosť voľného pohybu v krajinách .

Druhý prípad účelového manželstva bol podľa polície tiež uzavretý v Írsku, v meste Cavan. Obvinená je Margita Š. (V čase sobáša 42-ročná), ktorá sa vydala za 28-ročného občana Pakistanu. Podľa policajných zistení tento manželský pár spolu vôbec nežil a cudzincovi bol na základe tohto sobáša povolený pobyt v Írsku. Obvinená mala za sobáš dostať 500 eur,” uvádza polícia.

Upozornil tiež, že za uzavretie takéhoto manželstva hrozí väzenie, sobáš nemožno anulovať a je potrebné rozviesť sa podľa zákonov SR. Občanom Slovenska hrozí za fiktívny sobáš trestná sadzba na dva roky osem rokov, cudzincovi hrozí vyhostenie na päť rokov, uzavrela Polícia SR.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj