Belehrad, Nitra 21. mája 2019 (HSP/Foto:Miloš Zverina)

V sobotu, 18. mája, sa v Belehrade, hlavnom meste Srbskej republiky, uskutočnila  Medzinárodná konferencia na tému Rusko-Slovanská jednota v boji proti západnému globalizmu a agresii NATO. Do Belehradu, mesta na sútoku riek Sávy a Dunaja, ho zvolalo medzinárodné hnutie „Русско-славянское объединение и возрождение“

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Samotná konferencia sa začala o 13. hodine v zasadacej miestnosti Kultúrneho centra „Kirillica“ v blízkosti chrámu svätého Sávu, ktorý patrí k najväčším ortodoxným stavbám v Európe a pred ktorým si účastníci urobili na záver spoločnú fotografiu. Na konferencii sa zúčastnili predstavitelia spolkov a organizácií, občianski aktivisti a akademici zo Srbska, Ruska, Poľska, Slovenska, Chorvátska, Macedónska a Bulharska. Ako pozorovatelia tam boli prítomní aktivisti z Portugalska.

Zástupcovia jednotlivých slovanských krajín informovali prítomných o situácii u nich doma a tí účastníci, ktorých krajiny sú členmi EÚ, podali svedectvo o doterajších skúsenostiach ich obyvateľstva s členstvom v tejto organizácii, ktorá sa postupne mení (podľa ich vyjadrení) na žalár slovanských národov.

Zo Slovenska boli do Belehradu pozvaní zástupcovia slovanského združenia Slavica, ktoré som mal tú česť zastupovať. Prítomných som na úvod pozdravil a zároveň som sa naším srbským bratom a hostiteľom ospravedlnil za našu zapredanú vládu, ktorá dovolila v rokoch 1998-1999 počas bombardovania Juhoslávie prelet lietadiel NATO nad Slovenskom.

V mojom príspevku som prítomných upozornil, že nestačí problémy len pomenovať, ale treba aktívne pracovať na náprave. Celý príspevok bude v krátko čase zverejnený na internete (slavica.sk).

Po ceste domov sme sa ešte zastavili u našich krajanov v srbskom meste Šid a chorvátskom meste Ilok, kde sme im odovzdali niekoľko desiatok kníh z nášho vydavateľstva.

Miloš Zverina

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj