Bratislava 22. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava v úvodnom jarnom kole iba remizoval s Trnavou 0:0 a v sobotu ho čaká ďalšia náročná prekážka. „Belasí“ sa na Tehelnom poli predstavia po 72 dňoch, keď v súboji 20. kola privítajú hráčov AS Trenčín. Vo všeobecnosti sa očakáva zaujímavý zápas, pretože v posledných desiatich vzájomných súbojoch padlo dohromady až 44 gólov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jurij Medveděv

„Vieme, že Trenčín je ofenzívne mužstvo a má vpredu dobré individuality. My však máme tiež v ofenzíve veľkú silu, no budeme sa zameriavať aj na pozornú defenzívu. Videli sme, čo Trenčania v prvom jarnom kole vyviedli Michalovciam, každý zápas je však iný. Myslím si, že v sobotu to môže byť pre fanúšikov atraktívny duel a verím, že ho zvládneme podobne úspešne ako ten jesenný, keď sme vyhrali 4:2,“ povedal pre klubový web Jurij Medveděv.

Dvadsaťtriročný obranca priznal, že celé mužstvo sa veľmi teší z toho, že si opäť zahrá v domácom prostredí. Naposledy hrali zverenci Jána Kozáka ml. na Tehelnom poli 12. decembra 2019, keď v rámci Európskej ligy podľahli Sportingu Braga 2:4. „Od tohto zápasu už naozaj ubehlo veľa času a atmosféra, akú dokážu vytvoriť naši priaznivci, nám už veľmi chýbala. Vidina soboty nám počas týždňa v tréningoch dodáva extra energiu. Veríme, že do hľadiska príde čo najviac našich priaznivcov. My na ihrisku odvedieme maximum a pobijeme sa o víťazstvo,“ dodal Medveděv.

Trenčín do jarnej časti Fortuna ligy vstúpil ako víchor a Michalovce deklasoval 8:1. Predošlé tri ligové zápasy na pôde Slovana neprehral, no vtedy sa hralo ešte na Pasienkoch. „My sa musíme pozerať najmä na seba. Proti Michalovciam nám padlo všetko, do čoho sme kopli, no neprestali sme hrať ani za stavu 5:1. Dúfam, že budeme pokračovať v tomto trende a našu kvalitu chceme potvrdiť aj na Tehelnom poli,“ povedal pre klubový web obranca Martin Šulek.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj