Bratislava 16. apríla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Spoločnosť Slovak Lines, a. s., pred blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami intenzívne monitoruje záujem ľudí najmä o autobusovú linku Bratislava – letisko Schwechat – Viedeň a späť. Na uvedenej trase jazdí denne 25 párov autobusových spojov, vrátane siedmich zrýchlených, ktoré bez medzizastávok vozia cestujúcich z autobusovej stanice v Bratislave na viedenské letisko a naopak

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Počas sviatočných dní celej Veľkej noci budeme jazdiť bez akýchkoľvek obmedzení. Pre veľký záujem máme prichystané aj posilové autobusy, ktoré budeme pridávať podľa aktuálnej potreby, teda namiesto jedného autobusu môžu ísť v rovnakom čase aj dva,” informovala agentúru SITA hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

Ak chcú ľudia cestovať počas veľkonočných sviatkov, prípadne tesne pred nimi alebo po nich, mali by si podľa hovorkyne Slovak Lines cestovné lístky zakúpiť čím skôr, a nie až na poslednú chvíľu. “Odporúčame využitie mobilnej aplikácie. Okrem toho, že nákup je vždy najrýchlejší, najjednoduchší a vždy za najlepšiu cenu, výhodou je aj to, že lístok má cestujúci vždy poruke v mobile,” dodala Vozárová.

Skupina Arriva počas veľkonočných sviatkov prispôsobila cestovné poriadky autobusov mestskej a prímestskej dopravy, ako aj priameho vlakového spojenia Nitry s Prahou zmeneným potrebám cestujúcich. “Autobusy Arriva budú vo štvrtok 18. apríla a v utorok 23. apríla premávať ako v pracovný deň počas prázdnin. Na Veľký piatok 19. apríla, v nedeľu 21. apríla a v pondelok 22. apríla budú spoje premávať ako v nedeľu a sviatok,” informovala agentúru SITA riaditeľka pre obchod a komunikáciu skupiny Arriva na Slovensku Petra Helecz. V sobotu 20. apríla budú autobusy premávať ako počas akejkoľvek inej soboty v roku.

Priame vlakové spojenie z Nitry do Trenčína a Českej republiky bude vo štvrtok 18. apríla premávať ako počas piatku, na Veľký piatok podľa sobotňajšieho cestovného poriadku, v sobotu a nedeľu ako vo všedný deň. “Na Veľkonočný pondelok pôjdu vlaky ako v nedeľu. Prípadné zvýšenie kapacity vlakových súprav bude Arriva riešiť operatívne podľa potrieb cestujúcich,” uviedla Helecz.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj