Budapešť 15. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Štefan Madaras)

Vyvrcholenie najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov v hádzanej žien 2018/2019 bolo bez aktívneho zapojenia slovenských klubov i hráčok, ale na víkendovom turnaji Final 4 v Budapešti mala svoje zastúpenie aj slovenská hádzaná. Takisto ako vlani pôsobila v úlohe delegátky Európskej hádzanárskej federácie (EHF) Janka Stašová a v realizačnom tíme jedného z kvarteta účastníkov opäť nechýbal ani Tomáš Hlavatý

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Tomáš Hlavatý

Mladý kormidelník v predchádzajúcich dvoch ročníkoch Ligy majstrov slávil prvenstvá s Györi Audi ETO KC, ale v aktuálnej sezóne pôsobí ako asistent Španiela Ambrosa Martína v ruskom Rostove nad Donom. A práve Hlavatého klub pri svojej druhej účasti vo Final 4 prenikol až do súboja o trofej, v ktorom sa hráčky Rostova postavili proti jeho bývalým zverenkám z Györu. Tie vďaka tesnému víťazstvu 25:24 obhájili lanské prvenstvo.

“Keď sa dostanete do finále hocijakej súťaže, chcete vyhrať. My sme neboli výnimkou. V závere sa nám nepodarilo vyrovnať, ale zápas nerozhodla táto jedna situácia. Bolo tam mnoho rôznych aspektov, keď sme mali šancu duel zlomiť v náš prospech. Žiaľ, nám sa to tento rok nepodarilo. Pochopiteľne, prehra vo finále nás mrzí, ale to už je história a my sa musíme už opäť sústrediť na písanie budúcnosti,” uviedol v rozhovore pre slovakhandall.sk Tomáš Hlavatý.

Rostov má za sebou vydarený ročník v LM. Stal sa víťazom základnej B-skupiny s bilanciou 5 víťazstiev – 1 remíza – 0 prehier, v hlavnej fáze skončil druhý (7 – 1 – 2), vo štvrťfinále vyhral oba zápasy s Ferencvárosom, v semifinále prešiel cez francúzsky Metz Handball, ktorému odplatil dve prehry z hlavnej fázy. Vo finále nestačil na Györ, ktorý bol druhým premožiteľom Rostova v aktuálnej edícii súťaže.

“V hodnotení prevládajú pozitíva. Prebojovali sme sa do Final 4, počas sezóny sme odohrali veľa dobrých stretnutí, družstvo sa zlepšovalo od zápasu k zápasu, a to bol hlavný cieľ, aby sme postupne a systematicky koncepčnou prácou išli krok za krokom vpred. Myslím si, že dievčatá ukázali bojovného a tímového ducha, obrovskú chuť víťaziť a pripravenosť obetovať sa za družstvo v každom momente stretnutia. Pochopiteľne, nevyhli sa nám ani ťažšie momenty. Sezónou nás sprevádzali rôzne problémy, ale to sú situácie, ktoré táto prestížna súťaž prináša. Myslím si, že sa nám darilo s nimi popasovať. Dievčatám patrí absolutórium za to, čo predviedli na ihrisku počas celej sezóny a aj vo finále, i keď sa nám ho nepodarilo vyhrať,” poznamenal Hlavatý, ktorý pre agentúru SITA potvrdil, že v Rostove pokračuje aj v nasledujúcej sezóne.

Európska hádzanárska federácia (EHF) pri príležitosti vyvrcholenia Ligy majstrov žien 2018/2019 minulotýždňovým turnajom Final Four v Budapešti oznámila zloženie All-star tímu najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov hádzanárok. Do hlasovania sa zapojilo vyše 26-tisíc fanúšikov a ich hlasy rozhodli, že hviezdny tím dostal novú podobu, je v ňom až osem debutantov.

Čerstvý víťaz Ligy majstrov Györi Audi ETO KC, na ktorého súpiske je aj mladá slovenská hráčka – brankárka Nikolett Tóthová, v ňom má najpočetnejšie zastúpenie. Hádzanárkam Györu sa podarilo na turnaji Final 4 obhájiť prvenstvo. Miesta v najlepšej sedmičke z nich zaujali ľavá spojka Anne Mette Hansenová, stredná spojka Stine Oftedalová, pivotka Crina Pinteová. Ocenenie získala aj najlepšia brániaca hráčka Eduarda Amorimová. Laureátkou zdolaného ruského finalistu z Rostova bola pravá spojka Anna Viachirevová, z francúzskeho Metz Handball sa do elitného výberu dostali ľavé krídlo Manno Houettová a tréner Emmanuel Mayonnade. Dopĺňajú ich brankárka Katrine Lundeová z nórskeho tímu Vipers Kristiansand a pravá krídelníčka Jovanka Radičevičová z rumunského CSM Bukurešť. Na menoslov ocenených sa dostala aj Noémi Háfrová z maďarského Ferencvárosu, ktorú zvolili za najlepšiu mladú hráčku. Najlepšou strelkyňou Ligy majstrov 2018/2019 sa s 89 gólmi stala Linn Jörum Sullandová, ktorá si oblieka dres družstva Vipers Kristiansand. Za najužitočnejšiu hráčku turnaja Final 4 vyhlásili brankárku celkového víťaza Kari Grimsböovú.

All-star tím Ligy majstrov v hádzanej žien 2018/19:

brankárka: Katrine Lundeová (Nór./Vipers Kristiansand)

ľavé krídlo: Manon Houettová (Fr./Metz Handball)

ľavá spojka: Anne Mette Hansenová (Dán./Győri Audi ETO KC)

stredná spojka: Stine Oftedalová (Nór./Győri Audi ETO KC)

pivotka: Crina Pinteová (Rum./Győri Audi ETO KC)

pravá spojka: Anna Viachirevová (Rus./Rostov nad Donom)

pravé krídlo: Jovanka Radičevičová (Č. Hora/CSM Bukurešť)

Najlepšia obrankyňa: Eduarda Amorimová (Braz./Györi Audi ETO KC)

Najlepšia mladá hráčka: Noémi Háfrová (Maď./FTC-Rail Cargo Hungaria Budapešť)

Najlepší tréner: Emmanuel Mayonnade (Fr./Metz Handball)

Najlepšia strelkyňa: Linn Jörum Sullandová (Nór./Vipers Kristiansand) – 89 gólov

Najužitočnejšia hráčka Final Four Ligy majstrov: Kari Grimsböová (Nór./Györi Audi ETO KC)

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj