Bratislava 26. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:Wikipedia)

Skupina Kofola zvýšila v minulom roku tržby a zlepšila hospodárske ukazovatele. „Veľmi dobrému hospodárskemu výsledku pomohol posledný kvartál a vyššie predaje niektorých značiek. V tomto roku bude pre skupinu kľúčové efektívne čeliť situácii okolo šírenia koronavírusovej pandémie,“ uvádza sa v tlačovej správe spoločnosti. Tržby skupiny Kofola vzrástli v minulom roku o 4,1 percenta na takmer 249,7 mil. eur, hodnota kľúčového ukazovateľa EBIT poskočila o 2,9 percenta a ukazovateľ EBITDA o 5,9 percenta

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Kofola

„V roku 2019 nám tržby vzrástli napriek horšiemu počasiu a rastúcim segmentovým nákladom,“ uvádza sa v správe. Skupina minulý rok zrealizovala viaceré zmeny vo svojej štruktúre. „Predali sme spoločnosti v Poľsku a Rusku a vytvorili sme nový pilier nášho podnikania,“ informuje ďalej. V tomto roku sa skupina okrem tradičných plánov a cieľov sústredí na rozvoj nových ekologických projektov, ako napríklad pestovanie vlastných byliniek, podporu bezobalových čapovaných nápojov a vratných sklenných fliaš, ale aj cielené znižovanie gramáží fliaš a uzáverov s cieľom úspory spotreby plastu.

V súčasnosti tak ako celý svet čelí Kofola pandémii COVID-19. „Aktuálne je jej primárnou úlohou zaistiť bezpečnosť svojich zamestnancov, udržať výrobu, čeliť logistickým nástrahám a minimalizovať negatívne dopady vzniknutej situácie na jej hospodárenie,“ uvádza sa v správe. Spoločnosť priebežne reaguje na aktuálnu situáciu v jednotlivých krajinách, analyzuje dopady a pripravuje možné scenáre budúceho vývoja.

Spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko je jedným z výrobcov nealkoholických nápojov s deviatim výrobnými závodmi na piatich európskych trhoch. Celkovo skupina Kofola zamestnáva takmer 2 000 ľudí.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj