Bratislava 5. februára 2018 (HSP/Foto: Kombosnímka HSP-TASR:Marko Erd, Štefan Puškáš)

Pomery v strane Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti nabrali zvláštny rozmer. Líder strany Igor Matovič sa čoraz častejšie prezentuje vulgárnymi vyjadreniami. Aktuálne vyplávala na povrch informácia, že Matovič mal požiadať europoslanca Branislava Škripeka, aby sa v prípade zvolenia do europarlamentu vzdal mandátu v prospech nejakého liberála

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Igor Matovič a Branislav Škripek

Strana OĽaNO sa pôvodne prezentovala ako konzervatívna strana. Rok čo rok však naberá liberálnejšie smerovanie. Súčasťou liberálneho hnutia – ak to môžeme takto nazvať – keďže OĽaNO má len štyroch členov (Igor Matovič, Jozef Viskupič, Erika Jurinová a Martin Fecko) – už dlhšiu dobu nie je konzervatívny poslanec Richard Vašečka.

Aktuálne opúšťa rady OĽaNO aj europoslanec Branislav Škripek. „Žiaľ, je smutným faktom, že môj odchod z platformy OĽaNO je osobným zlyhaním pána predsedu Igora Matoviča,“ ozrejmil pre Hlavné správy Škripek.

„Je to však muž, ktorého skutočne poburuje otrasná korupcia a donebavolajúce hriechy politikov a okrádanie vlastného národa a rozhodol sa s tým bojovať. To je treba navždy oceniť,“ dodal.

„Lenže je faktom, že začal aj bojovať zlom proti zlu. Takouto cestou kráčať nemôžem, nechcem,“ vysvetlil Škripek.

„Je to muž s viacerými dobrými úmyslami a cieľmi, ale podľa mňa koná zle v jeho personálnom prístupe ku kolegom a riešení problémov, ako aj v spôsobe vytvárania spolupráce a vnútornej štruktúry politického subjektu,“ dodal.

„Po necelých siedmich rokoch pôsobenia v OĽaNO mám pocit izolácie a nevyužitia mojej práce. Vyjadrujem tejto platforme poďakovanie za možnosť kandidovať, kolegom za spoluprácu a občanom za dôveru,“ ozrejmil pre náš portál.

K blížiacim sa eurovoľbám, ktoré sa na Slovensku uskutočnia 25. mája, sa Škripek zatiaľ nechcel vyjadrovať. „K otázke mojej kandidatúry aj politickej angažovanosti  sa vyjadrím neskôr,“ uviedol na záver.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj