Školáci by sa nemali báť prísť domov so zlým vysvedčením, tvrdí polícia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 31. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)

Polícia v období pred odovzdávaním vysvedčení pravidelne počas preventívnej činnosti na školách apeluje na školopovinné deti a stredoškolskú mládež, aby sa ani v prípade zlých známok neobávali reakcie rodičov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ako píše polícia na svojej facebookovej stránke, za zlé vysvedčenie nemôžu rodičia svoje deti trestať. Nejde predsa o žiadne prekvapenie, ale o zhodnotenie výsledkov polročnej práce. Podľa psychológov sa negatívnou reakciou aj tak nič nevyrieši.

Rodičia by sa mali nad zlými výsledkami zamyslieť a prehodnotiť svoj prístup. Bitka ani krik situáciu nevyriešia. Deti sa potom často uchyľujú k cudzím ľuďom, volajú na linky dôvery, bezcieľne sa potulujú, alebo sa „zabudnú“ u kamaráta. „Nikto nie je dokonalý a aj keď výsledky z niektorých predmetov nezodpovedajú predstavám rodičov, vyjadrite svojim deťom podporu,” uzavrela polícia.

Viac ako 680-tisíc žiakov si dnes prevzalo hodnotenie za prvý polrok školského roka 2018/2019. Výpis slovného hodnotenia alebo klasifikácie prospechu a správania odovzdali triedni učitelia svojim žiakom v 2 321 základných a 837 stredných školách, vrátane špeciálnych.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj