• Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Oberhof 8. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR- Martin Baumann)

Dvojnásobné zastúpenie bude mať Slovensko v hlavných pretekoch v rámci Svetového pohára sánkarov v nemeckom Oberhofe. V piatkovej súťaži Pohára národov, ktorá bola aj kvalifikáciou na spomenuté víkendové podujatie predposledného 8. kola SP a zároveň aj 50. majstrovstvá Európy, si postup vybojovala Katarína Šimoňáková

• Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Katarína Šimoňáková

V kvalifikačnej jazde žien obsadila Slovenka 9. miesto a štvrtýkrát počas aktuálneho ročníka SP sa predstaví v hlavných pretekoch. Jej brat Jakub Šimoňák opäť neuspel v kvalifikácii, keď s veľkým odstupom uzatváral poradie na 22. priečke a nedostal sa medzi postupujúcich mužov. Účasť v hlavnej súťaži mal priamo zaistenú Jozef Ninis.

V kategórii mužov zvíťazil v kvalifikácii Tucker West z USA, zo žien bola najlepšia Ruska Jekaterina Baturinová a v dvojiciach sa najrýchlejším časom prezentovali Poliaci Wojciech Jerzy Chmielewski, Jakub Kowalewski.

Výsledky – kvalifikácia (tzv. Pohár národov) na ME a 8. kolo SP 2018/2019 – Oberhof (Nem.) – piatok:

muži: 1. Tucker West (USA) 43,131 s, … 22. Jakub Šimoňák (SR) 1:08,933 – nepostúpil

ženy: 1. Jekaterina Baturinová (Rus.) 41,447, … 9. Katarína Šimoňáková (SR) 41,960 – postúpila

dvojice: 1. Wojciech Jerzy Chmielewski, Jakub Kowalewski (Poľ.) 41,353