Bratislava 8. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Hokejové majstrovstvá sveta sú príležitosť ukázať Slovensko v tom najlepšom svetle. Zdôrazňuje prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOVŠ) Anton Siekel. Šampionát sa na Slovensko vracia po ôsmich rokoch a doterajší bezproblémové prípravy dokazujú, že sme krajina, ktorá dokáže usporiadať špičkové medzinárodné podujatie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel

“Na ME sa samozrejme veľmi teším. Určite to bude skvelá reklama pre Slovensko. Síce sa na ňom nepodieľam aktívne, ale môžem potvrdiť, že Slovenský zväz ľadového hokeja si plní úlohy zodpovedne a verím, že organizácia bude excelentná. Zatiaľ síce nemôžme usporiadať veľké multišportové podujatia, EYOF je asi maximum, ale teraz máme možnosť prezentovať sa v dobrom svetle ako schopná a pohostinná krajina a verím, že to maximálne využijeme,” povedal Siekel pre TASR.

Šéf SOŠV priznal, že hokej mu nie je cudzí a plánuje aj osobnú návštevu štadiónov, ktorú by rád využil aj na rozvoj vzťahov so zahraničnými partnermi: “Využijem každú medzeru vo svojom kalendári, aby som mohol prísť podporiť aj našich hráčov do Košíc. Najmä však využijem, že do Bratislavy prídu zástupcovia iných olympijských výborov z Rakúska, Česka, Poľska, či Ruska. Je to príležitosť na utváranie vzťahov a diskusie, takéto športové podujatie je na to výborná platforma.”

Okrem domáceho tímu budú pútať pozornosť aj ďalšie mužstvá. Na Slovensku sa predstavia elitní hokejisti z NHL, ktorí sľubujú kvalitný šampionát. “Príde silný český tím, ale teším sa aj na Rusov, aj oni majú nabitý tím. Medzi favoritov patria aj Američania, či tradične Kanada. Na druhej strane netreba zabúdať na Fínov, tí nemajú veľa hráčov z NHL, no určite aj oni túžia po úspechu, takže si myslím, že nás čaká veľmi vyrovnaný turnaj,” dodal Siekel.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj