Berlín 19.septembra 2019 (HSP/Journalisten watch/Foto:TASR – Martin Baumann)

Postupne sa rysujú kontúry konvolúta krutosti, s ktorými chce spolková vláda do roku 2030 dosiahnuť ideologické „klimatické ciele“. Len počas nasledujúcich štyroch rokov bude vyhodených von oknom 40 miliárd eur na „balík opatrení“, ktorý založený na kombinácii stimulov a zákazov, aby sa dosiahli úplne svojvoľne stanovené ciele, ktoré síce na planetárnej úrovni nemajú ani najmenší význam pre klímu – ale Nemecko sa má znovu ako priekopník čistej symbolickej politiky postaviť do pravého svetla

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto: zatepľovanie obydlí

Ide o „štvorročný plán“, ktorý chce kabinet Merkelovej vytvoriť pre svoj ekologicky obľúbený projekt „Klimatické ciele 2030“ –  fraška vzhľadom na skutočnosť, že Nemecko je na tom ešte horšie pokiaľ ide o emisie CO2 a dosahovanie cieľov Parížskej dohody o zmene klímy ako USA pod vedením jej nenávideného prezidenta.

„Klimatický kabinet“, ktorý chce schváliť balíček nových ustanovení 20. septembra v Berlíne už vopred súhlasil s celou radou akčných uznesení. Majitelia domov budú nútení k dodatočnému vybaveniu svojho starého kúrenia – alebo od určitého termínu ihneď ku kompletnej rekonštrukcii. Podporiť sa má aj „energetická sanácia“ budov. Viac peňazí má tiecť aj do železničnej dopravy ako uvádza „Welt“. A a a. V pobrežných regiónoch sa má maximalizovať výroba vodíka, spolková správa chce inštalovať infraštruktúru vedenia.

Nedá sa ani predstaviť, ktoré skutočne nutné staveniská by sa mohli s týmito peniazmi ukončiť: Ak by šlo 40 miliárd na vybudovanie ciest, na renovácie škôl, na vnútornú bezpečnosť alebo vybavenia Bundeswehru, potom by vláda urobila aspoň čiastočne niečo zmysluplné pre skutočné kľúčové povinnosti štátu. Ale rovnako ako pri niekoľkých desiatkách miliárd na financovanie utečencov sa stala aj ochrana klímy posvätnou kravou, pri ktorej sa má presadzovať dogmatická politika pre ich vlastný záujem, nech to stojí čokoľvek.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj