Si Ťin-pching navštívi Taliansko, Francúzsko a Monako

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Peking 18. marca 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Fred Dufour)

Čínsky prezident Si Ťin-pching navštívi od 21. do 26. marca Taliansko, Francúzsko a Monako. V pondelok to oznámilo čínske ministerstvo zahraničia. Detaily o harmonograme prezidentovej cesty ale nezverejnilo

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke čínsky prezident Si Ťin-pching

Talianska vláda vyslala nejasné signály o tom, či podpíše navrhovanú dohodu s Čínou o zapojení sa do iniciatívy Pásu a cesty. Cieľom iniciatívy je rozšíriť obchod vybudovaním prístavov, železníc a ďalšej infraštruktúry vo viac ako 60 krajinách sveta od južného Pacifiku až po Európu a Afriku. Projekty v iniciatíve však čelili v sťažnostiam, že zanechávajú hostiteľské krajiny vo veľkých dlhoch a že miestnym spoločnostiam nechávajú majú málo práce. Námestník ministra zahraničia Guglielmo Picchi skôr počas mesiaca na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že by Taliansko dohodu podpísať nemalo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj