SHO: Pre mesto Nitra peniaze nie sú problém. Ale pre migrantov, nie pre domácich

Nitra 17. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Martin Havran)

Minulý týždeň sme vás informovali, že v Nitre má vzniknúť centrum pre ekonomických migrantov. Mesto Nitra, pod vedením nového primátora Mareka Hattasa, sa zaviazalo, že poskytne na tento účel 24-tisíc eur. Prevádzkovateľom bude Nitrianska komunitná nadácia, ktorá projekt v spolupráci s radnicou vypracovala. Predpokladané celkové náklady sú viac ako 95-tisíc eur. Nadácia má vyše 27-tisíc eur predbežne prisľúbených od Rotary Klubu Nitra. K pripravovanému vzniku centra pre migrantov v meste pod Zoborom zaujalo stanovisko Slovenské Hnutie Obrody. Médiá informoval Róbert Švec, predseda hnutia

Na snímke Róbert Švec, predseda hnutia Slovenské Hnutie Obrody

„Zo všetkých problémov, ktoré mesto Nitra má, nové vedenie mesta najviac zaujíma centrum pre ekonomických migrantov, ktoré budú dotovať okrem mesta, aj rôzne pochybné spolky s nejasným financovaním. Sociálne slabšiu rodinu z Nitry, ktorej vďaka nášmu sociálnemu projektu Staráme sa pomáhame, nechali kompetentní bývať pol roka v zdevastovanej budove, v nevyhovujúcich podmienkach, lebo mesto vraj nemá dostatok financií. Pre nové vedenie mesta pod Zoborom financie nie sú problém, ale ako sa ukazuje, nie pre domácich obyvateľov, ale pre migrantov,“ konštatuje Slovenské Hnutie Obrody vo svojom stanovisku.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj