Barcelona 30. marca 2019 (HSP/Foto:TASR/AP)

Kubánsky spevák Livani Rafael Castellanos zažaloval speváčku Shakiru za to, že jej pieseň La Bicicletapodobá na jeho pieseň Te quiero tanto z roku 1997. Vypočutie na barcelonskom súde sprevádzala ostrá výmena názorov. Informuje portál Lidovky.cz

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Shakira (vpravo) a Carlos Vives (vzadu) prichádzajú na súd v Madride

Pieseň La Bicicleta naspievala Shakira v roku 2016 ako duet so spevákom Carlosom Vivesom. Pieseň dokonca získala dve Latinskoamerické Grammy (Latin Grammy) za pieseň roka a nahrávku roka.

“Je to ako keby mi siahli na dieťa,” vysvetľoval porote Livani Rafael Castellanos. “Jasne kradnú z môjho,” dodal. Pieseň La Bicicleta má byť kópiou jeho hitu Te quiero tanto. Okrem melódie mala známa speváčka okopírovať aj text.

“Que te sueño y que te quiero tanto (Snívam o tebe a toľko ťa milujem),” spievajú Shakira s Vives. “Yo te quiero, yo te quiero tanto (Ja ťa milujem, toľko ťa milujem),” spieval v roku 1997 Castellanos.

Podľa Shakiry na piesni nie je podobný ani text a ani melódia. Pieseň je podľa speváčky pôvodná a zložila ju ako poklonu Kolumbii, jej rodnej krajine. Castellanosova pieseň sa podľa Shakiry snažila napodobniť ľudovou hudbou, ale vznikol z toho len “bordel”.

Speváčku onedlho čaká ešte jedno súdne pojednávanie. 12. júna je predvolaná na súd v Katalánsku, kde speváčka dlhodobo žila so svojím partnerom, futbalistom Gerardom Piquéom, kvôli daňovým únikom. Celkom podľa španielskych úradov Shakira na daniach nezaplatila 14,5 milióna eur .


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj