Šamorín 3. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Slovenský futbalový zväz (SFZ) spolupracuje s poisťovňou Uniqa na projekte “Dajme spolu gól”. Odštartoval v roku 2016, v súčasnosti je doň zapojených 174 materských škôl a 3400 detí. Cieľ organizátorov na nasledujúci školský rok 2019/2020 je 300 materských škôl a 5000 detí

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik

Celkový potenciál je podľa Centra vedecko-technických informácií SR 2748 materských škôl a 150.340 detí. “Projekt je svojím spôsobom unikátny. Chcem sa poďakovať nášmu partnerovi, v rámci neho môžeme spoločne urobiť veľmi veľa.

Začali sme v materských školách, týždenne na základe tohto projektu športuje 3400 detí. Záujem je veľký, chceme ísť do základných škôl. Je to pre nás obrovská výzva a verím, že projekt bude veľmi úspešný,” povedal prezident SFZ Ján Kováčik.

“Realizujú sa pravidelné športové aktivity so zameraním na futbal. Konajú sa jedenkrát týždenne s desiatimi až pätnástimi deťmi. Portál dajmespolugol.sk ponúka zápisy zo stretnutí, ktoré prebiehajú pod dohľadom športových odborníkov s kvalifikovanými licenciami. Všetky aktivity prebiehajú formou hier a súťaží,” priblížil riaditeľ oddelenia IT SFZ Ján Letko.

Poisťovňa Uniqa sa v športe zviditeľňuje najmä podporou elitných slovenských lyžiarok Petry Vlhovej a Veroniky Velez-Zuzulovej. “Hľadali sme masovejší projekt, ak chceme vychovať majstrov sveta, musíme sa deťom venovať systematicky. Tento projekt nás veľmi oslovil, je transparentný a ide o prácu s deťmi priamo v teréne,” dodal Branislav Časnocha, riaditeľ pre špeciálne odbytové cesty poisťovne Uniqa.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj