Bratislava 29. februára 2020 (HSP/Foto:Pixabay)

Česká novinárka Tereza Spencerová v jednom zo svojich komentárov na portáli iPrima.cz informuje o správe The Creative Diversity Network (CDN), ktorej závery ukazujú, že národnostné a sexuálne menšiny sú v britskej televízii zastúpené neúmerne veľa

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Analýza, ktorej výsledky publikoval aj The Times, sa zamerala na viac ako 30 tisíc televíznych relácií vysielaných v Británii medzi augustom 2018 a júlom 2019. Medzi sledovanými reláciami boli napríklad relácie staníc BBC, ITV, Channel 4, Channel 5 a Sky.

Výsledky ukazujú, že národnostné a sexuálne menšiny sú v nich zastúpené neúmerne veľa.

„Napríklad etnické menšiny tvoria 13 percent britskej pracovnej sily, ale v televízii dostávajú 23 percent rolí a v historických snímkach dokonca cez 26 percent,“  informuje Spencerová.

Ďalej čísla ukazujú, že hoci sexuálne menšiny tvoria 6,4 percenta obyvateľstva, v televízii sú zastúpené bezmála 12 percentami.

Naopak, starí ľudia alebo hendikepovaní v televízii dostávajú menej priestoru, než by to zodpovedalo ich počtom v spoločnosti.

Predslov k správe aj napriek tomu naznačuje, že „v zákulisí je stále veľa práce,“ sťažujúc sa, že ženy a menšiny „stále chýbajú na mnohých vedúcich tvorivých pozíciách“.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj