Severná Kórea vystrelila viacero neidentifikovaných “striel”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Soul 4. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Ahn Young-joon)

Severná Kórea vystrelila v sobotu smerom k Japonskému moru viacero neidentifikovaných “striel”. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na Zbor náčelníkov štábov (JCS) juhokórejskej armády. Ten pôvodne hovoril o jednej neidentifikovanej “rakete s krátkym doletom”, neskôr o viacerých raketách

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ľudia sa pozerajú na televíziu, ktorá ukazuje zábery zo severnej Kórey počas vojenskej prehliadky v Pchjongjangu počas spravodajského programu na železničnej stanici v Soule v Južnej Kórei v sobotu 4. mája 2019

V najnovšom oznámení JCS uviedol, že Severná Kórea “vystrelila viacero striel s krátkym doletom” z “okolia mesta Wonsan” na východnom pobreží KĽDR, a to “v severovýchodnom smere medzi 9.06 h a 9.27 h” miestneho času. Strely podľa JCS leteli do vzdialenosti 70 až 200 kilometrov.

Severná Kórea minulý rok nevykonala žiadne raketové ani jadrové testy. Severokórejský vodca Kim Čong-un uskutočnil totiž svoje prvé a historické summity s lídrami Spojených štátov a Južnej Kórey.

Sobotňajšie strely “neporušujú moratórium na testovanie rakiet”, ktoré odsúhlasil Kim Čong-un, pretože moratórium “sa vzťahuje len na medzikontinentálne balistické rakety”, vysvetlil analytik Ankit Panda.

Ako uviedla agentúra AP, Japonsko medzitým oznámilo, že severokórejské strely neohrozili jeho bezpečnosť.

Spojené štáty zas oznámili, že situáciu monitorujú.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj