Severná Kórea si pripomína siedme výročie úmrtia Kim Čong-ila

Pchjongjang 16. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Kim Kwang Hyon)

Siedme výročie úmrtia vodcu Kim Čong-ila si počas nedele pripomínajú Severokórejčania návštevou monumentálneho pamätníka s kolosálnymi sochami i prísľubom vernosti jeho synovi Kim Čong-unovi

Pchjongjang. Ilustračné foto

Na vŕšok Mansu v centre Pchjongjangu neprestáva v zasneženom počasí prichádzať dav ľudí vzdávajúcich kvetmi poctu zosnulému vodcovi, opisuje agentúra AP.

Pamätníku dominuje obrovská bronzová socha “drahého vodcu” a zakladateľa štátu Kim Ir-sena, ku ktorej pred niekoľkými rokmi pribudla aj socha jeho syna Kim Čong-ila. Obe sochy sú vysoké 20 metrov.

A napriek tomu, že aktuálne výročie sa vzťahuje na Kim Čong-ilovo úmrtie, je zároveň aj pripomienkou na nástup k moci jeho syna, súčasného severokórejského vodcu Kim Čong-una.

Všeobecne sa očakáva, že spomienkové oslavy budú po celej krajine pokračovať aj v priebehu pondelka.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj