Moskva 17. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Publicdomainpictures)

Vedci hovoria, že prvý dojem z novej známosti získame počas iba 100 milisekúnd. Za túto chvíľku zhodnotíme sociálne postavenie, intelekt a úspešnosť človeka, píše AdMe.ru

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

1. Pupok súvisí s úspechmi v športe

Na výške jeho polohy závisia úspechy v športe. Čím je pupok vyššie, tým rýchlejšie bude človek behať. Kdežto majiteľ nízkeho pupka bude výborným plavcom. Vec tkvie v ťažisku: majstri v behu ho majú o 3 cm vyššie než ostatní.

2. Obuv svedčí o psychickom stave majiteľa

Psychológovia z Kansasu hovoria, že obuv o vás dokáže povedať viac než tá najpodrobnejšia anketa. Vedci sa opýtali študentov a zistili, čo si mladí myslia o majiteľoch tej či inej obuvi. Uvedieme pár výsledkov:

Nepokojné osoby dávajú prednosť úzkej obuvi. Títo ľudia majú zvyčajne nové topánky, alebo vyzerajú ideálne (dokonca, keď prší, alebo je na ulici blato). Majú obavy o zovňajšok, a o to, čo si o nich budú myslieť iní.

Praktická a funkčná obuv svedčí o duševnom pokoji. Takýto človek môže pokojne ísť do spoločnosti v obnosených športových topánkach, pretože na prvom mieste pohodlie.

3. Podľa toho, ako človek je, sa zhodnotiť jeho povaha

Podľa toho, ako človek je, sa urobiť záver, či je dobré s ním niečo mať, alebo radšej hneď utiecť čo najďalej. Expertka na stravovanie Julietta Bogossianová si myslí, že všímanie si týchto zvykov vám pomôže čítať vo vašom novom známom ako v knihe.

Je pomaly, rýpe sa v jedle. Títo ľudia vždy kontrolujú situáciu, sú si istí a nenervujú sa kvôli maličkostiam.

Zvládne to za pár minút. Títo ľudia sú zvyčajne ambiciózni a cieľavedomí, avšak často prejavujú netrpezlivosť.

Hľadá chlpy na zložkách pokrmu, žiada odstránenie omáčky alebo prílohy. Existuje pravdepodobnosť, že ide o neurotika.

Konzumuje potraviny v jedle zvlášť (najprv zemiaky, potom mäso, potom zeleninu). Táto osoba nie je zameraná na globálne ciele, každý problém rozdelí na desiatky malých krôčikov.

4. Ohryzené nechty sú príznakom perfekcionizmu

Ohryanie nechtov alebo časté šklbanie nôh bolo vždy považované za zlý zvyk, ktorý vzniká kvôli nervozite. Ale nie je to pravda, tvrdia dnes vedci. Tieto nervózne zvyky svedčia o perfekcionizme.

Perfekcionista si neokusava nechty kvôli nepokoju, ale z rozmrzelosti, že nič nerobí. Myslí si, že každá chvíľa jeho života má byť naplnená užitočnú činnosťou. V každej nejasnej situácii (stres, nuda, čakanie) bude perfekcionista robiť aspoň niečo, len aby nesedel nehybne.

Vedci ale poznamenali, že podobné správanie tiež nie je normálne, veď ničnerobenie v rozumnej miere je užitočné pre zdravie.

5. Obočie hrá závažnú úlohu v mužskej atraktivite

Čínski antropológovia preskúmali tváre 834 dobrovoľníkov a zistili, že obočie zohráva závažnú úlohu v atraktivite. Široko otvorené oči a trochu povytiahnuté obočie vzbudzujú sympatie u okolia. Nesmie to samozrejme byť grimasa, jednoducho človek s nízkym obočím vzbudzuje pri zoznámení menšiu dôveru.

Platí to ale len pre mužov, ženy to majú inak. A nakoniec je to podľa čínskych vedcov vysoké čelo. Spolu s povytiahnutým obočím dodáva mužovi zvláštny šarm.

6. Farba očí súvisí s osobnými vlastnosťami

Vykladačky sa stovky rokov pokúšajú hádať povahu podľa farby očí, lenže vychádzajú im len samé nezmysly. Zato ale vedci zo švédskej Univerzity Örebro zistili, že formovanie farby očí ovplyvňujú rovnaké gény, ktoré tvoria naše čelné laloky, v ktorých sa nachádzajú centrá správania, čo znamená, že ľudia s rovnakou farbou očí a vzorom dúhovky môžu mať rovnaké hodnoty a správanie.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj