Kyjev 17. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)

Server, na ktorom bolo možné kúpiť si vstupenky na debatný duel dvojice uchádzačov o funkciu prezidenta na Ukrajine, niekoľko hodín po spustení predaja pre veľký záujem o návštevu “padol”. Informovala v stredu agentúra UNIAN

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Spresnila, že momentálne nie je možné kúpiť si vstupenky, pretože stav obsadenosti sa neaktualizuje.

Debata ukrajinských prezidentských kandidátov Petra Porošenka a Volodymyra Zelenského sa bude konať 19. apríla o 19.00 h miestneho času v priestoroch národného športového komplexu Olimpijskyj v Kyjeve.

Predchádzalo tomu v utorok podpísanie trojstrannej dohody – medzi správcom štadióna a štábmi oboch kandidátov.

Pokiaľ ide o pravidlá debaty, sú stále predmetom rokovaní medzi oboma stranami, pretože majú “odlišné filozofie a vízie tejto udalosti”, uviedol šéf Porošenkovej kampane Oleh Medvedev.

V prvom kole prezidentských volieb, ktoré sa konalo 31. marca, ani jeden z 39 kandidátov nezískal podporu viac ako polovice zúčastnených voličov. Dvaja najúspešnejší kandidáti — Zelenskyj (získal 30,24 percenta hlasov) a Porošenko (15,95 percenta hlasov) — sa tak stretnú 21. apríla v druhom kole.

Podľa prieskumu Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie (KIIS), zverejneného v utorok, je 72,2 percenta respondentov, ktorí majú v úmysle odovzdať hlasovacie lístky a už si vybrali svojho kandidáta, pripravených hlasovať za Zelenského. Úradujúceho prezidenta Porošenka mieni podporiť 25,4 percenta respondentov.

Prieskum verejnej mienky sa uskutočnil od 9. do 14. apríla. Zúčastnilo sa na ňom 2004 respondentov s hlasovacím právom. Štatistická chyba nepresahuje 3,3 percenta, dodal UNIAN.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj