Nikózia 24. júna 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Maxpixel)

Cyperský vojenský kapitán v pondelok priznal vinu v dvanástich bodoch obžaloby za premyslenú vraždu a únos siedmich žien a dievčat zo zahraničia. Počas svojho vystúpenia pred trestným súdom sa tiež ospravedlnil rodinám zosnulých za “nespravodlivú bolesť”, ktorú im spôsobil

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Nicolas Metaxas trom sudcom, ktorí by neskôr počas pondelka mali vyniesť rozsudok, povedal, že “nemá jasné odpovede” na to, prečo sa dopustil vrážd, a má problém zistiť “prečo a ako”. Ako tiež uviedol, jeho spolupráca s políciou je to “najmenej”, čo môže urobiť, aby zmiernil bolesť rodín jeho obetí i jeho samotného. “Nemôžem vrátiť čas a odčiniť, čo som spravil,” prečítal 35-ročný muž oblečený v nepriestrelnej veste z pripraveného prejavu pred preplnenou súdnou sieňou.

Metaxas tiež požiadal úrady, aby ho vypočul vedecký výbor, aby sa ponoril do jeho psychiky a zistil dôvody jeho konania. Spomenul bližšie nešpecifikované udalosti spred desaťročí, na ktoré sa pokúša zabudnúť.

Muž zabil tri Filipínky a dcéru jednej z nich, Nepálčanku a matku a dcéru z Rumunska. Sú to prvé sériové vraždy na Cypre. Podľa štátneho prokurátora šesť z Metaxasových obetí zomrelo v dôsledku zaškrtenia a siedma pre masívne zranenie hlavy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj