Bratislava 26. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot Facebook)

Líder vládneho Smeru-SD Robert Fico vo videu na sociálnej sieti informoval o tom, že podá žalobu na denník SME, ktorý okrem iného vyzval na ospravedlnenie sa verejnosti, za to, že ju po vražde Kuciaka a Kušnírovej klamal a vyzýval ľudí na protesty. Podľa Fica príkladom pre SME by mohli byť americké denníky, ktoré sa aspoň ospravedlnili po tom, čo oklamali ľudí pred útokom ich armády na Irak.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda Smeru-SD Robert Fico

“Bol to aj denník SME, ktorý na hodinovej báze podkuroval aj vytváral falošný a vymyslený odkaz o prepojení vlády a vraždy cez taliansku mafiu,” uviedol Robert Fico v pondelok večer s tým, že SME podľa neho oklamal ľudí a “obludnými konštrukciami lákal na účasť na protivládnych protestoch”.

“A teraz sa ukáže podstata tohto denníka pri teste, či je pripravený ospravedlniť sa oklamaným ľuďom a ľuďom, ktorým neuveriteľne ublížili”.

Fico tvrdí, že vyspelé médium – “a ním denník SME určite nie je” – by sa podľa neho mal ospravedlniť. Uviedol, že vyspelé zámorské médiá sa verejnosti ospravedlnili za klamstvá, ktoré šírili pred vojnou v Iraku.

“Keďže denníku SME nevyšla ani talianska stopa, a pri mojom údajnom telefonáta s pánom Vadalom vyhorel ako fakľa, rozhodla sa šéfredaktorka, pani Balogová pošpiniť ma v zahraničnom médiu,” vysvetľuje šéf Smeru-SD. Hovorí o článku v rakúskom denníku Kurier, ktorý 15. marca napísal text s názvom “Mafiánsky štát alebo demokracia,” v ktorom autor píše o mafii prepojenej na vládu predsedu Fica, o čom vraj “popredná kritička vlády Balogová nemá pochybnosti”.

Bývalý premiér uviedol, že Balogovú za toto tvrdenie “pošle na súd”. “To, že mi denník SME škodí denne, beriem ako slovenský folklór. Ale aby takto tárala do vetra v Európe, aby Slovensko bolo vnímané ako krajina, kde trojnásobný premiér Fico riadi vraždy, obchod s drogami a bielym mäsom, to už je mimo akéhokoľvek vkusu.”

Novinári ako Balogová sú podľa Fica hrdinami len pri počítačoch. “Celá sa rozsypala pri predstave, že bude musieť prísť na súd a vysvetľovať a dokazovať.” Fico dodáva, že Balogová následne všetko zvalila na rakúskeho autora článku, ktorý má vraj prebrať zodpovednosť za to, že Fica označil za “hlavu slovenskej mafie”.

Zúfalstvo denníka SME je podľa Fica očividné a podľa jeho slov ide len o prekrývanie klamstva klamstvom.

Fico tiež podotkol, že redaktori denníka SME “berú polovicu svojho platu od pána Haščáka”. Dodal, že podobne ako Denník N aj redakcia SME “veľmi ťažko znáša vývoj vo vyšetrovaní vraždy novinára”.


Zdroj