Bratislava 6. marca 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Maroš Šefčovič, ktorý kandiduje v prezidentských voľbách, na sociálnej sieti upozornil, že aj napriek vyjadreniu Zuzany Čaputovej, nie je počuť jasné nie k prípadnému udeleniu milosti pre súčasného prezidenta Andreja Kisku či akéhokoľvek iného politika

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke kandidáti na prezidenta SR Maroš Šefčovič a Zuzana Čaputová

Šefčovič v utorok upozornil, že Zuzana Čaputová v diskusii, ktorú organizovali Hospodárske noviny nevylúčila, že za istých okolností by udelila milosť prezidentovi Kiskovi.

“Čo sa deje? Ide o akúsi politickú podporu, že ja ťa podporím vo voľbách a ty mi udelíš milosť?“ Upozornil eurokomisár Šefčovič.

Čaputová totiž v diskusii na Šefčovičovu poznámku povedala: “Pokiaľ ide o tú podotázku konkrétnu ohľadom pána Kisku, samozrejme, je to hypotetická, úplne hypotetická rovina, pristupovala by som k prípadnému posúdeniu takejto žiadosti ako k žiadosti ktoréhokoľvek iného občana. To, že v tom čase by už bol bývalým politikom, by nebolo ani diskvalifikujúce, ani preferujúce kritérium.“

Čaputová následne reagovala na vyjadrenie Šefčoviča a kritiku podala v rovine, že  ide o ďalší útok Smeru na jej osobu.

“Vnímam to ako prejav strachu z množstva ľudí, ktorí sa spájajú proti nespravodlivosti a arogancii mocných. Predstavitelia týchto hodnôt sa totiž udržia pri moci, len ak sa im podarí ľudí rozdeliť. Mojou odpoveďou na vyjadrenia pána Šefčoviča, ale aj na ďalšie útoky, bude naďalej pravda, slušnosť, úprimnosť a jasné postoje.”

Šefčovič reagoval na vyjadrenie Čaputovej

Maroš Šefčovič však následne na sociálnej sieti reagoval na vyjadrenie Čaputovej a upozornil, že vo svojej reakcii milosť pre Kisku nevýlúčila.

Nepočujem jasné nie k prípadnému udeleniu milosti pre pána Kisku či akéhokoľvek iného politika,” upozornil kandidát.

Kladenie opodstatnených otázok je súčasť demokratickej diskusie a určite nie osobný útok. Opakujem, že vážny signál, verejne vyslaný Zuzany Čaputovou v rozhovoroch a diskusiách je podľa mňa absolútne neprijateľný a podkopáva dôveru ľudí v právny štát,” dodal.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj