Berlín 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Heiko Maas)

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas vyzval pri príležitosti štvrtkového začiatku volieb do Európskeho parlamentu voličov, aby odmietli nacionalistické sily, píše agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Heiko Maas

“Ide o to, či prenecháme Európu silám chaosu, rozdelenia a strachu, tým, ktorí chcú v konečnom dôsledku zničenie Európy,” povedal na predvolebnej debate, ktorú zorganizoval verejnoprávny rozhlas WDR v Berlíne.

Nacionalisti a populisti sa podľa Maasa vydajú cestou chaosu. Sebadeštrukcia rakúskych pravicových populistov bola podľa jeho slov jednoducho príkladom ich “zmesi megalománie, klesajúcich hodnôt a opovrhnutia demokraciou”.

K účasti na voľbách nabádal občanov bavorský spolkový premiér Markus Söder. Varoval ich však pred stranami krajne pravicových populistov.

Vo štvrtok sa v rámci štvordňového maratónu volieb do Európskeho parlamentu hlasuje v Holandsku a Spojenom kráľovstve. Nové obsadenie 751 kresiel v štrasburskom parlamente bude mať do nedele možnosť ovplyvniť zhruba 418 miliónov oprávnených voličov zo všetkých 28 členských štátov EÚ.

V roku 2014 využilo svoju možnosť hlasovať takmer 43 percent Európanov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj