Berlín 7. júna 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)

Európania sa v žiadnom prípade nesmú zmieriť s tým, že sa USA pokúšajú rozhodovať o osude ruského plynovodu Nord Stream 2, vyhlásil v rozhovore pre Neue Zürcher Zeitung šéf nemeckého koncernu BASF Martin Brudermüller

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Naviac Rusko je pre Európu dôležitým geostrategickými partnerom, a preto je jednoducho nutné ho vrátiť do medzinárodného spoločenstva, konštatoval Martin Brudermüller.

“Vďaka Nord Stream 2 sa na trhu objaví viac konkurencieschopných energetických zdrojov. Nevidím nič strašné na tom, že Američania chcú zvýšiť dodávky LNG. Pri skvapalňovaní zemného plynu a jeho nasledujúcom návrate do plynného stavu sa ale vylučuje CO2. Naviac je americký LNG drahší ako ruský zemný plyn,” vysvetlil Brudermüller.

V dlhodobej perspektíve je Ruská federácia dôležitým geostrategickým partnerom Európy, podotkol šéf BASF.


“Preto musíme Rusko vrátiť do medzinárodného spoločenstva,” vyzval Martin Brudermüller.

V priebehu rozhovoru šéf BASF kategoricky zamietol tvrdenie, že tým, že sa zúčastňujú na projekte Nord Stream 2, jeho koncern vraj nepriamo podporuje režim, ktorý nepraje Západu nič dobré.

“Je to predsa obojstranný záujem,” konštatoval Brudermüller. “Stručne povedané Rusi chcú plyn predávať a Západ ho potrebuje.”

Šéf nemeckého koncernu tiež vyjadril nádej na to, že v konečnom dôsledku zdravý rozum predsa len zvíťazí a Spojené štáty nezavedú sankcie proti európskym spoločnostiam, ktoré sa zúčastňujú výstavby ruského plynovodu Nord Stream 2.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj