Schutzov “miľník hybridnej vojny” posunul Osuský do roviny: Rusko je najväčšie nebezpečenstvo pre demokratickú Európu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 8. marca 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Pavel Golovkin)

Opozičný poslanec Peter Osuský sa na sociálnej sieti vyjadril ku komentáru Petra Schutza, ktorý tvrdí, že aktuálne vyjadrenia ruského veľvyslanca na Slovensku sú milníkom hybridnej vojny. Osuský to posunul do roviny, že Ruská federácia je “najväčším nebezpečenstvom pre demokratickú Európu”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke prezident RF Vladimir Putin

Po predvolaní ruského veľvyslanca ma ministerstvo zahraničných vecí SR, ktorému predchádzala kritika Ruského veľvyslanectva v SR na adresu štátneho tajomníka rezortu obrany Róberta Ondrejcsáka, sa k aktivitám Ruska na Slovensku vyjadril aj poslanec Peter Osuský z SaS.

“Od porážky Hitlera je Rusko trvale tým najväčším nebezpečenstvom pre demokratickú Európu,” vyhlásil člen OKS, ktorý je v parlamente členom poslaneckého klubu liberálnej strany SaS.

Osuský dodal, že Rusko bolo nebezpečenstvom v čase studenej vojny “a je ním kontinuálne doteraz”.

“Pod vedením dôstojníka KGB, za ktorým stojí väčšina. Nie, neplatí, že “Putin nie je Rusko”. Putin je Rusko…,” napísal Osuský v reakcií na článok denníka SME z pera komentátora Petra Schutza.

Schutz uviedol, že reakcia Lajčáka na komentár ruského veľvyslanca je podľa neho na známku tri mínus.

“Intervencia ruskej ambasády proti štátnemu tajomníkovi obrany je míľnik hybridnej vojny, keď z takpovediac podzemnej vplyvovej pôsobnosti prechádzajú do fázy otvorenej ofenzívy,” myslí si Peter Schutz.

Dodal, že znamením “koordinácie s piatou kolónou tu doma je zvýšený hlas SNS proti americkému financovaniu rekonštrukcie letísk, aký v začiatkoch koalície počuť nebolo”.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj