Scholz: Je potrebné vyhnúť sa eskalácii obchodného sporu medzi USA a EÚ

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Berlín 10. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Natacha Pisarenko)

Rast svetovej ekonomiky sa spomaľuje a v tejto situácii je nevyhnutné, aby sa politickí lídri vyhli akejkoľvek eskalácii obchodných sporov. Uviedol to nemecký minister financií Olaf Scholz

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Olaf Scholz

Hrozby americkej vlády zverejnené tento týždeň, že pre dotácie Európskej únie pre Airbus uvažuje o clách na európske výrobky v hodnote vyše 11 miliárd USD (9,75 miliardy eur), ešte prehĺbili súčasný transatlantický spor o dotácie a otvorili nový front v globálnej obchodnej vojne prezidenta Donalda Trumpa. “Všetky strany sa musia snažiť o vyhnutie sa eskalácii obchodných sporov,” reagoval Scholz v rozhovore pre agentúru Reuters na otázku, aký je postoj Nemecka k americkým hrozbám zaviesť ďalšie dovozné clá.

“Politické problémy, ako je aj obchodný spor s USA a odchod Británie z Európskej únie, je možné vyriešiť. Preto sú rozhovory vo Washingtone také dôležité,” povedal Scholz, pričom tým myslel jarné zasadnutie Medzinárodného menového fondu (MMF) a Svetovej banky. To sa uskutoční vo Washingtone koncom tohto týždňa. Zároveň dodal, že Nemci a Európania celkovo by mali ísť do rokovaní s americkými partnermi s chladnou hlavou.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj