Moskva 2. júna 2019 (HSP/Politexpert/Foto:Facebook)

Ukrajinská politička Nadežda Savčenková na portáli politexpert uviedla, že Ukrajina prehrala ďalšie kolo zápasu o  Donbas. Savčeková poukázala na to, že vydávanie ruských pasov obyvateľom Donecka a Luhanska je diplomatickou porážkou Ukrajiny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Nadežda Savčenková

Podľa Savčenkovej by bolo potrebné, aby Kyjev voči Donecku a Luhansku vystupoval úplne inakšie. Už dávno mali vrátiť občanom Donecka a Luhanska sociálne práva, to že sociálne istoty sú pre obyvateľov Donecka a Luhanska spojené s Moskvou, ktorá platí okrem iného aj dôchodky ukrajinským penzistom v Donecku a Luhansku bolo prvou výraznou porážkou Kyjeva.

Ďalší problém pre Ukrajinu, ktorý nedokázali Ukrajinci vyriešiť je skutočnosť, že obyvatelia Donecka a Luhanska už definitívne opustili ukrajinskú hrivnu a prešli k rubľu. Ukrajinská valuta sa stala zbytočnou, všetky tovary v Donecku a Luhansku sú ruské a republika prijala rubeľ ako svoju menu.

Ukrajinci takisto prehrávajú boj v propagandistickej oblasti. Mladí obyvatelia Donecka a Luhanska už Kyjevu neveria, Kyjevu sa nepodarilo ich získať na svoju stranu. Podľa Savčenkovej bolo chybou, že Ukrajinci opustili “Minský formát”, ak by boli aktívnejší, nemuseli mladých na Donbase definitívne stratiť.

Ruský prezident Vladimír Putin podpísal zákon, na základe ktorého môžu obyvatelia Donecka a Luhanska získať ruské pasy v zrýchlenom a zjednodušenom režime. Ruský prezident Vladimír Putin uviedol, že ruský krok má výlučne humanitárny charakter.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj