Saudská Arábia skritizovala zasahovanie amerického Senátu do záležitostí krajiny

Rijád 17. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hasan Jamali)

Saudská Arábia odsúdila v nedeľu rezolúciu schválenú vo štvrtok americkým Senátom, ktorá pripisuje vinu za vraždu novinára Džamála Chášukdžího priamo saudskoarabskému korunnému princovi Muhammadovi bin Salmánovi. Ide o neobvykle ostrú kritiku Senátu zo strany kráľovstva, napísala agentúra AP, ktorá v pondelok priniesla stanovisko Rijádu

Ilustračné foto

Vo vyhlásení sa uvádza, že Saudská Arábia “kategoricky odmieta akékoľvek zasahovanie do svojich vnútorných záležitostí, ako aj obvinenia, ktoré nerešpektujú vedenie krajiny… a akékoľvek pokusy narušiť jej zvrchovanosť i postavenie.”

AP pripomína, že kráľovstvo popiera, že sa korunný princ podieľal na vražde saudskoarabského novinára Chášukdžího na konzuláte tejto krajiny v tureckom Istanbule z 2. októbra, zosnovanej vysokopostavenými saudskoarabskými agentmi blízkymi princovi.

Senát Spojených štátov okrem spomínanej rezolúcie prijal vo štvrtok aj uznesenie, ktorým nariaďuje americkej armáde, aby prestala poskytovať akúkoľvek pomoc vojenskej operácii vedenej Saudskou Arábiou v Jemene. Týka sa to aj dopĺňania paliva do vojenských lietadiel.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj