Bratislava 14. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)

Spomalenie ekonomického rastu na Slovensku bolo vyvolané najmä externými faktormi. Vo svojom stanovisku to uviedla strana Sloboda a Solidarita

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jana Kiššová

„Problémom Slovenska je, že na prichádzajúcu ekonomické ochladenie, ktoré môže prerásť do recesie, nie je vôbec pripravené. Naopak, vláda nerobí nič pre zlepšenie podnikateľského prostredia a na úrovni fiškálnej politiky devastuje aj verejné financie výdavkami, ktoré nepôsobia anticyklicky, teda proti kríze, ale ešte ju prehĺbia,” povedala podpredsedníčka SaS a predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová.

Ak by tejto vláde záležalo na budúcnosti Slovenska, jeho dobrej odolnosti čeliť krízam, tak by sa podľa europoslanca a tímlídra SaS pre verejné financie Eugena Jurzycu „vo zvyšku volebného obdobia zdržala v hospodárskej politike rozhodnutí, ktoré nie sú podložené odbornými analýzami, ale len krátkozrakým politickým marketingom.”

„Strana SaS na prichádzajúce spomalenie ekonomického rastu a potrebu prispôsobiť sa mu upozorňuje pri každej príležitosti, keď zo strany vlády prichádzajú návrhy, ktoré dopady na našu ekonomiku ešte viac zhoršia,” doplnila tímlíderka SaS pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj