Bratislava 8. januára 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) dôrazne žiada, aby orgány činné v trestnom konaní začali konať vo veci nahrávky Mariana Kočnera a bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. A to nielen skúmaním obsahu nahrávky a z nej plynúcich trestnoprávnych konzekvencií, ale aj skúmaním príčin, pre ktoré polícia a prokuratúra nezačali konať hneď, ako sa o nahrávke a jej obsahu dozvedeli, informuje Róbert Buček, vedúci Komunikačného oddelenia a hovorca SaS

Na snímke zľava líder strany SaS Richard Sulík a tím líder strany SaS pre súdnictvo a spravodlivosť Alojz Baránik

„Fakt, že sa verejnosť o existencii záznamu, poukazujúceho na možnú skorumpovanosť bývalého generálneho prokurátora, dozvedá od novinárov, ktorým ju potvrdil právny zástupca Zlatice Kušnírovej, matky zavraždenej Martiny, je sám o sebe obrovský škandál,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Tento škandál však nie je podľa Sulíka ničím prekvapujúci. „Hmatateľne potvrdzuje podozrenia, pre ktoré ľudia chodia na námestia. A to, že Slovensko je zmafianizovaný štát, chobotnica organizovaného zločinu sa dostala na úrad vlády, do Národnej kriminálnej agentúry, na Generálnu prokuratúru i na súdy,“ tvrdí predseda SaS.

„Očistu spoločnosti môžu uskutočniť len poctiví ľudia, ktorí sa mafie nezľaknú. Poctiví prokurátori, policajti, sudcovia. Vyzývame špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby takým nestál v ceste a konečne z funkcie odišiel,“ doplnil poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Samotný Dobroslav Trnka je špeciálny prípad. SaS preto očakáva, že orgány činné v trestnom konaní budú voči nemu postupovať – vzhľadom na jeho prokurátorskú funkciu – tvrdo, nekompromisne a spravodlivo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj