Bratislava 4. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

Mládežnícka organizácia strany Sloboda a Solidarita (SaS) zorganizovala svoj prvý kongres. V priestoroch Liberálneho domu sa tejto udalosti zúčastnili, okrem členov a sympatizantov Mladých SaSkárov, aj  predseda SaS Richard Sulík a podpredsedníčka strany Jana Kiššová, informoval Ondrej Šprlák z Komunikačného oddelenia SaS

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke zľava podpredsedníčka strany SaS Jana Kiššová a predseda strany Richard Sulík

„Mládežnícka organizácia Mladí SaSkári je ďalší krok v budovaní strany SaS. Je veľmi povzbudivé, že práve týmto mladým ľuďom sú blízke témy a hodnoty našej strany. Dôvodom je aj to, že v SaS ich problémom načúvame. Cítim, že budeme fungovať v symbióze,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Podpredsedníčka SaS Jana Kiššová považuje prvý kongres Mladých SaSkárov za dôležitý míľnik na slovenskej pravicovej scéne. „Ak chceme byť trendsettermi, akými SaS vždy bola, potrebujeme mladú krv a svieži pohľad na problémy Slovenska. Čaká nás rok do volieb, ktoré budú nielen výzvou pre SaS, ale aj pre mladých ľudí, ktorí chcú zmeniť našu krajinu. Strana Sloboda a Solidarita ako súčasť vlády bude dávať veľký priestor práve problémom, ktoré sa týkajú mladých ľudí, pretože nechceme, aby odchádzali do zahraničia,“ povedala poslankyňa NR SR za SaS Jana Kiššová.

„Ako sme už avizovali, nechceme byť len formálnou mládežníckou organizáciou, ale naopak, chceme byť platformou, aby mohli mladí ľudia formulovať svoje názory a riešenia. Práve optikou mladých ľudí, chceme poukazovať na spoločenské problémy, ktoré nás trápia,“ tvrdí predseda Mladých SaSkárov Tomáš Popovič.

Mládežnícka organizácia strany SaS na kongrese predstavila aktivity, ktoré plánuje v najbližšej dobe zrealizovať. „Našim plánom je zakladať odborné kluby, kde sa budeme venovať odborným témam. Taktiež plánujeme robiť mládežnícke aktivity v regiónoch, čoho dôkazom je aj aprílové zbieranie odpadkov v ôsmich mestách Slovenska. Nápomocní pri rôznych aktivitách budú aj novovymenovaní regionálni a krajskí koordinátori,“ priblížili na kongrese Mladí SaSkári.

„Možnosť kandidatúry do Európskeho parlamentu pod krídlami SaS je nesporným dôkazom, že strana chce vo verejnom živote dávať priestor aj mladým ľuďom. Túto možnosť môžu využiť všetci aktívni mladí ľudia na Slovensku. Regionálne štruktúry strany, tímlídri SaS, a v neposlednom rade Mladí SaSkári, sú ochotní a pripravení na spoluprácu,“ doplnil Tomáš Popovič, ktorý je kandidátom číslo 14 do Európskeho parlamentu.

Mládežnícka organizácia Mladí SaSkári vznikla pri strane Sloboda a Solidarita na jeseň 2018. Jej predsedom je Tomáš Popovič, ktorý je študentom práva a organizátor protikorupčných protestov. Podpredsedom je Michael Hanzalík, študent učiteľstva na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Ku dnešnému dňu má mládežnícka organizácia približne 100 členov.


Zdroj