SaS: Lajčák stratil rešpekt, faktickým ministrom zahraničia je panáčik ruskej propagandy Danko

Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Opozičnej strane Sloboda a Solidarita (SaS) sa nepáči, že minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák sa vrátil do vlády, ktorá údajne útočí na médiá a mimovládne organizácie a podkopáva trhové princípy slovenskej ekonomiky či odkláňa sa od demokratických noriem správy vecí verejných

Na snímke vľavo predseda politickej strany Sloboda a solidarita (SaS) Richard Sulík a podpredseda strany Ľubomír Galko

„Vrátil sa do vlády, ktorá má chaos v zahranično-politickej orientácii Slovenska a ktorá dokonca nie je jednotná ani v nazeraní na takzvaný migračný pakt, pre ktorý podal demisiu. Miroslav Lajčák stiahnutím svojej demisie stratil rešpekt nielen pred verejnosťou, ale najmä v rámci vládnej koalície. Faktickým ministrom zahraničných vecí sa tak stáva predseda SNS a podvodník s titulom JUDr. Andrej Danko. Ten istý Danko, ktorý je vďačnou figúrkou v ruskej štátnej propagande,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko zároveň pripomenul, že vládna koalícia pred dvoma týždňami odmietla rokovať v parlamente o návrhu Obrannej stratégie SR a návrhu Bezpečnostnej stratégie SR so zdôvodnením, že tieto vládou schválené dokumenty predložili opoziční poslanci a nie vláda. „Ako je známe, proti stratégiám sa postavila SNS, lebo označujú Rusko za hrozbu. Žiadame ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, aby v mene vlády predložil oba vládou schválené dokumenty na nasledujúcu schôdzu parlamentu. Poslanci strany SaS sú pripravení ich podporiť,“ uzavrel Galko.

Redakciu informoval Róbert Buček, vedúci Komunikačného oddelenia a hovorca SaS.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.