Salvini navrhuje znovuotvorenie verejných domov. Chce, aby mafia už nemala viac moc nad prostitútkami

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Rím 28. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/ANSA-Alessandro Di Meo)

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini chce v Taliansku zrušiť zákaz verejných domov. Príklad si má vziať od Rakúska. Informovala o tom agentúra APA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Matteo Salvini

Salvini počas štvrtkovej návštevy prístavného mesta Monfalcone vyslovil požiadavku znovuotvorenia verejných domov, ktoré sú v Taliansku od 50. rokov 20. storočia zakázané.

Otvorenie verejných domov by bolo podľa Salviniho spôsobom, ako znemožniť mafii ovládať trh s prostitúciou, uviedla talianska tlačová agentúra ANSA.

Legalizácia prostitúcie je v Taliansku už niekoľko rokov spornou témou. Návrhy znovu otvoriť verejné domy a prísne ich kontrolovať súvisia s prekvitajúcou prostitúciou v uliciach miest.

V Taliansku je podľa odhadov 100.000 prostitútov a prostitútok, z toho jednu tretinu tvoria cudzinci. Viac ako polovica z nich vykonáva prostitúciu na ulici.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj