Bratislava 29. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) chce, aby mali policajti lepší prehľad o trestných činoch. Malo by sa tak zabrániť ich duplicitnému vyšetrovaniu. Podľa jej slov je tiež snaha, aby bol tzv. NAKA tok funkčný a bezpečný

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke ministerka vnútra SR Denisa Saková

NAKA tok by tak mal zahŕňal informácie aj na úrovni krajov a okresov. Ministerka si želá, aby mala polícia celistvý prehľad o tom, kde a v akej podobe sa trestné činy vyskytujú. Má to pomôcť aj lepšej organizácii práce policajtov. Nové opatrenia v systéme by tak mali zamedziť, aby sa trestné činy rovnakej povahy, poprípade s rovnakým páchateľom, nevyšetrovali naraz na okresnej, krajskej a NAKA úrovni.

„Všetko chceme nastaviť tak, aby to bolo efektívnejšie,” dodala.

Zmeny v informačnom systéme NAKA avizovala ministerka vnútra už v januári. Vtedy prezentovala ambíciu, aby v systéme nastala hierarchizácia. Informácie v NAKA toku by tak mali byť prístupné konkrétnym osobám vždy podľa funkcie a obsahu pracovnej činnosti. “Aby sa vždy kompetentný človek zoznamoval s každým druhom informácií, ktoré mu v rámci jeho plnenia úloh prináležia,” ozrejmila.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár v minulosti kritizoval existenciu systému a označil ho za systém varovania. K informáciám sa podľa neho mali dostávať aj tí, ktorí by nemali, a nadriadení konkrétneho vyšetrovateľa mohli nahliadať do spisov a informácií.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj