Bratislava 5. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube, Kombosnímka)

Sajfa vs. Kandidát je séria rozhovorov moderátora Mateja „Sajfa“ Cifru s kandidátmi na prezidenta Slovenskej republiky 2019. Na rozhovor boli pozvaní desiati najúspešnejší kandidáti, zo spriemerovaných výsledkov dvoch prieskumov preferencií. Použité boli dva prieskumy, ktoré boli zverejnené najbližšie k termínu 16. februára 2019, kedy sa celý projekt pripravoval

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Štefan Harabin (vľavo) a Matej “Sajfa” Cifra (vpravo)

V nedeľu bola odvysielaná časť s kandidátom Štefanom Harabinom. Na úvod moderátor Sajfa položil otázku: Čo urobíte ako prvé, keď nastúpite do úradu?

Harabin: Prijmem demisiu pána Lajčáka, vypoviem Istanbulsky dohovor a Globálny pakt o utečencoch, lebo boli prijaté v rozpore s ústavou. Keďže boli prijate bez diskusie, tak ich aj bez diskusie vypoviem.

Sajfa: Vy ste povedal, že pán Šefčovič a pani Čaputová sú pohromou tohto národa. Ako ste to mysleli?

Harabin: No veď sú rovnakí, rozdiel je len, že jeden je muž a druhý žena, ak sa neurazí pani Čaputová. Obidvaja sú pozitívne naladení k migrácii, presadzujú dohovory ktoré som spomínal, presadzujú tvrdé jadro, čo je zánik štátu, presadzujú LGBTI a gender ideológiu, ktorá rozkladá našu rodinu a spoločnosť.

Sajfa: Ako netradičná rodina môže spôsobiť pohromu tej tradičnej?

Harabin: Pretože toto sú prvé kroky na rozklad tradičnej kresťanskej rodiny, veď aj samotná migrácia znamená náhradu tradičnej kresťanskej rodiny za moslimskú migrantskú.

Sajfa: A to si vy reálne myslíte, že to sa stane?

Harabin: Ja si to nemyslím, veď to sa deje. Vy nevidíte, čo sa deje v Európe? Veď vo Viedni máte 29 mešít. Vy nevidíte tie vraždy a znásilnenia?

Sajfa: U Vás toto vzbudzuje strach?

Harabin: Vo mne to vzbudzuje opatrnosť na to, aby sme chránili svoju štátnosť, svoju kresťanskú morálku a rodinu. Som za silný národný vlastenecky štát, ktorý musí uplatňovať svoje záujmy v EU.

Sajfa: Vy ste povedali, že prieskumy sú podvod a to napriek tomu, že ste v nich pomerne vysoko

Harabin: Podľa týchto podvodných prieskumov mám taký dojem, že pani Čaputová už predbieha samu seba.

Sajfa: Takže nie sú dôveryhodné?

Harabin: No určite nie, veď keď je medzi jednotlivými prieskumami 15% rozdiel, tak tu by sa mal generálny prokurátor zaoberať podvodnou činnosťou týchto agentúr. Ja nekupčím s hlasmi ako pani Čaputová s pánom Mistríkom.

Sajfa: Tam podľa Vás kupujú hlasy?

Harabin: No ja keď som hral aktívne stolný tenis, tak som išiel vyhrať každý zápas a nie dopredu vyjednávať so súpermi. Veď to by bol podvod. My sa ešte dožijeme, že aj pán Šefčovič sa vzdá v prospech pani Čaputovej alebo naopak, podľa toho aký budú mať strach z Harabina.

Sajfa: To znamená že ak jeden z týchto dvoch kandidátov sa stane prezidentom, bude to podvod?

Harabin: Vy ma chcete presvedčiť, že pán Mistrík vloží do kampane 400 tisíc eur a potom ich hodí do kanála a vzdá sa kandidatúry? To komu chcete nahovoriť? Veď to je kupčenie v priamom prenose.

Sajfa: Ak by sa Kotleba vzdal, Vám by to pomohlo?

Harabin: Ja sa týmto nezaoberám, veď každý má právo kandidovať, pokiaľ spĺňa ústavou predpokladané náležitosti. Ja mu predsa nechcem uberať toto právo. Ale ja s ním nekupčím tak, ako kupčili pani Čaputová s Mistríkom.

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu:


Zdroj