Bratislava 9. apríla 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Pre Európsku úniu budú májové voľby do Európskeho parlamentu veľmi podstatnou záležitosťou, najmä v súvislosti s nárastom popularity protimigračných a pronárodných strán, ktoré kritizujú mnohé aspekty bruselskej politiky. Slovenské zastúpenie EP sa vo svojich informačno-reklamných kampaniach zameralo najmä na mladú generáciu, ktorá posledné voľby do EP doslova odignorovala. V súčasnosti sa v Bruseli nachádza zájazd hnutia Za slušné Slovensko, ktorý podľa slov členov spolufinancoval EP a mnohí na internete zaznamenali kampaň slovenských youtuberov, ktorí majú na svojich kanáloch so státisícami sledovateľov mladým prezentovať európsku liberálnu agendu a presvedčiť ich, aby išli voliť

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke slovenskí youtuberi: Selassie, Sajfa, Fero Joke a moderátor Matúš Krnčok

V spoločnom videu z Európskeho parlamentu, ktoré bolo zverejnené minulý týždeň, sa stretli poprední slovenskí youtuberi Selassie, Sajfa, Fero Joke a moderátor Matúš Krnčok, ktorí natočili kvázi diskusnú reláciu z priestorov, kde bežne vystupujú na tlačových besedách poslanci EP.

Youtuber Fero Joke začal tým, že určite pôjde voliť, keďže mu záleží na spoločnom osude Európy. Na otázky Sajfu, ktorý celú “diskusiu spoza bruselského stola” viedol, či sa cíti ako Európan odvetil, že “určite áno”.

Selassie potvrdil, že bude svojich sledovateľov – takmer 700-tisíc odberateľov na YouTube – vyzývať, aby išli vo voľbách do EP k urnám.

“Mám možnosť mojim fanúšikom odkázať, že je naozaj dôležité niečo urobiť pre spoločnosť a ísť voliť. Aj keby som mal povedzme z tých milión ľudí, ktorí ma denne sledujú osloviť len sto ľudí, aby išli voliť a začali sa o to zaujímať, tak to bude veľmi prospešné a budem spokojný,” vysvetlil.

Moderátor Krnčok dodal, že chce, aby jeho deti vyrastali v bezpečnom európskom priestore.

“A chcem aj deťom ukázať trošku otvorený svet a Európu, keďže Európa je otvorená. Lepšie sa cestuje a cítiš sa bezpečne z toho pohľadu, že keď cestuješ s deťmi a ukazuješ im rôzne menšiny a kultúry v rôznych mestách, tak deti to nasávajú a neboja sa akýchkoľvek vplyvov, ktoré prichádajú z Afriky, alebo z Blízkeho východu… Tak Európa nech je otvorená z môjho pohľadu,” uviedol internetový a rozhlasový moderátor Krnčok.

“Absolútne súhlasím,” zhodnotil moderátor Matúš “Sajfa” Cifra.


Zdroj