Pebble Beach 16. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Bob Booth/Star-Telegram via AP)

Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini figuruje po treťom kole prestížneho major turnaja US Open (13. – 16. júna) na delenej 48. priečke so skóre +3

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke juhoafrický rodák, ktorý reprezentuje Slovensko Rorry Sabbatini

V sobotu potreboval na absolvovanie osemnástich jamiek 73 úderov, teda dva nad par ihriska v kalifornskom Pebble Beach. V prvých piatich jamkách si dvakrát pripísal birdie, ale celkovo až štyrikrát zahral bogey.

Priebežným lídrom 119. ročníka US Open je naďalej Američan Gary Woodland s bilanciou -11. V sobotu zahral dva údery pod par ihriska, ale napriek tomu sa jeho náskok pred Angličanom Justinom Rosom stenčil na jeden úder. Skúsený 38-ročný golfista totiž zahral osemnásť jamiek na 68 úderov, čo bolo o jednu ranu lepšie než Woodland. Na delenej tretej pozícii je trojica – Američania Brooks Koepka, Chez Reavie a Juhoafričan Louis Oosthuizen. Tí už strácajú pomerne výrazne, štyri údery na vedúceho Woodlanda. Ten bude v nedeľu v novej pozícii, pretože po 54 jamkách major turnaj ešte nikdy neviedol.

Spomínané prestížne podujatie s celkovou dotáciou 12,5 milióna amerických dolárov vyvrcholí nedeľňajším štvrtým kolom. Rodák z Durbanu Rory Sabbatini sa objaví na ihrisku od 18:44 h SELČ.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj